Kombinovaný kočík - 2kombi do 1000e, júnové bábatko, horší dedinský terén, chcela by som vzpriamený sed

Zodpovedané
9. feb 2021

Ahoj 🙂

chcela by som poradiť ohľadom výberu kočíka pre prvé bábätko.

Čo sa týka našich požiadaviek :

  • nový kočík, poprípade aj bazár
  • dvojkombinácia (ak by bolo aj vajíčko, bolo by to+), výškovo sme niečo nad 170 cm
  • môže byť aj 3kolka
  • bývame na dedine, horší terén
  • tak aby mal väčšie kolesá, odpružené, nie nafukovacie
  • kvalitnejšia športová časť, otočná rúčka v protismere jazdy
  • polohovateľná opierka chrbta, v najvyššej polohe vzpriamený sed
  • cestovanie autom, spratná nie robustná konštrukcia, menší kufor auta
  • vhodný aj na ťažší terén na výlety
  • odvetraná, nie kratšia strieška
  • väčšia taška na spodu kočíka

Typovo sa mi páči - Easywalker Harvey2 All-Terrain, Britax Go Big, Thule Urban Glide 2 (odrádza ma čierna farba)..

Vďaka 🙂

Ahoj,

začala by som u toho vzpriameného - kolmého sedu, ktorý požaduješ. Žiaľ, v podstate nijaký kočík ho úplne kolmý nemá, a ani tie, čo menuješ ako tie, ktoré sa ti páčia. Relatívne dosť vzpriamené sedacie časti majú Peg-Pérego kočíky, ale žiaľ, tie ti toho moc ostatného nesplnia.

Fajn v tejto oblasti je aj lacnejší Joie Versatrax, čo je kočík v podstate vyhovujúci všetkým tvojim kritériám, ale teda lacnejší, a preto možno kvalitatívne (hlavne s takou vyššou cenovou hranicou) možno očakávaš niečo lepšie, výkonnejšie. Ale ak si nie si istá a na začiatok ti postačí lacnejší model, ktorý si odskúšaš a keď tak neskôr vymeníš, možno by to aj bol dobrý nápad. Maličkosti ako kratšia strieška sa dajú ľahko doriešiť clonou.

Joie Versatrax

Len k ‘otočnej rukoväti’ - taký kočík dnes už moc nezoženieš, tak ak nechceš starší alebo iné kritériá nespĺňajúci model, otočné sedadlo by ti malo postačiť. Preklápateľná rúčka akurát oslabuje a rozvikláva stredový kĺb konštrukcie a s preklopenou s aj tak nedá pohodlne jazdiť.

Korýtkové sedenie je určite iným zo spôsobov, ako dosiahnuť skôr kolmejší sed (úplne kolmý ale nebude). Určite stojí za zváženie napr. taký Baby Jogger City Premier, hoc aj bazárový. Konštrukcia možno je skôr robustnejšia, ale spratná je viac, ako iné typy v podobnej kategórii.

Baby Jogger City Premier

A nakoniec, čo by som si vybrala ja - Gesslein FX4 Life (korýtko).

Gesslein FX4 Life

Alebo Gesslein FX4 Classic (nekorýtko), čo je váhovo pekný, sedením dobrý a kvalitný kočík - nie vyslovene tereňák, ale čo to prejde.

Gesslein FX4 Classic

Trojkolky moc nespomínam, lebo sú obvykle ťažšie a so šikmejším neotočným sedením. No jednu predsa uvediem, a to TFK Mono. Vanička vie byť aj otočným sedákom, takže ak sa zmieriš s väčším/ťažším kočíkom, tu zasa dostaneš ozaj terénnosť.

TFK Mono

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli