Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík ABC Design Salsa - aké kolieska vybrať? Výhody/nevýhody penové/nafukovacie?

Zodpovedané
11. jún 2020

Dobry den.

Aky je rozdiel v kolieskach penovych a nafukovacich resp. aka je ich vyhoda/nevyhoda? Rozhodli sme sa pre model ABC Design Salsa, ale nevieme sa rozhodnut, ktore kolieska vybrat.

Dakujem za odpoved.

Ahoj!

Salsa od ABC-čka je dostupná v dvoch verziách, ako hovoríš. Základná ABC Design Salsa 4 je vybavená kolesami penovými. Nie je to nekvalitná pena, kamienky sa do nej nijak extra nezapichujú (čo je jedna z prvých nevýhod penových kolies, že tie mäkšie peny naberajú kamienky, čo je ale len estetická chybka, nie funkčná, a tu sa to nedeje) - každopádne pena sama o sebe je obvykle braná ako to “lacnejšie, menej odolné” riešenie. Výhodou, naopak, je, že takéto kolesá nedostanú defekt, a hlavne - sú ĽAHŠIE. Do mesta, ak cestujete, ak nejdete jazdiť zásadný ťažký terén, je to úplne v poriadku voľba, ktorá ti nižšou váhou život jednoznančne uľahčí. Kočík pruží dostatočne, takže jazda aj s nimi bude úplne ok.

ABC Design Salsa 4 Air je akoby vyšší model - trošku exkluzívnejšie farby (aj konštrukcie) a finše doplňujú už v názve oznámené robustnejšie, širšie nafukovacie kolesá. Ich výhody zahŕňajú širší dezén plus prirodzené akoby pruženie nafukovacích pneumatík, čo im umožňuje pohodlnejšie prejsť aj zlý terén. Nevýhodou je možnosť fekektu, čo nie je nejaký väčší problém, ale potom tá vyššia váha kolies a kočíka celkovo. Za väčšie pohodlie v teréne “zaplatíš” okrem o niečo vyššej sumy za kočík aj ťažším nakladaním do auta/MHD, väčšou námajou pri dvíhaní či tlačení do kopca…

Je to tým pádom na tebe, na teréne v okolí, na tom, čo sú vaše priority a čoho ste ochotní sa vzdať, aby ste získali to druhé. “Prežiješ” radšej ťažší kočík, pohodlnejší na zásadnejších nerovnostiach, alebo radšej “prežiješ” penové kolesá, aby bol ľahší a príjemnejší na manipuláciu v mestských podmienkach? Zvážte, ako a kde kočíkujete, ako sa presúvate, a čo by vám vadilo viac, a podľa toho sa rozhodujte.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.