Kombinovaný kočík aj do terénu, nekorýtko a väčšia vanička, kvalitný a do 1000e (rôzna výška rodičov), na skladnosti až tak nezáleží

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobrý deň,

prosím poraďte, aký kočík odporúčate pre dieťa, ktoré čakáme v máji. Niečo kvalitnejšie, vhodné aj do terénu, cenovo do 1000€.

Vzhľadom na moju výšku 162 cm, priateľ 189 cm. Vlastnosťami skôr nekorýtkovaný a nie s malou vaničkou. Nemusí byť najskladnejší. Zatiaľ sa nám pozdával na internete Roan Bloom, Britax Smile III a Oyster 3, ale vraj nemá tienidlo na vaničke. Prípadne nám viete doporučiť aj iný kočík?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Lucia

Ahoj,

s takýmto (vyšším) rozpočtom na kočík by som pravdu povediac o poľskom Roan Bloome so slabšou športovou časťou absolútne neuvažovala.

Roan Bloom

Skôr potom zvyšné dva výbery, aj keď oba sú čo sa tienenia týka (ktoré spomínaš) nijak extra vybavené.

Babystyle Oyster 3 je k tomu celkovo skôr slabší, čo sa týka striešok v ľahu (riešiteľné clonou) a tiež vanička nie je nijako extra veľká.

Babystyle Oyster 3

Britax Smile III je zasa kočík, čo podľa mňa je trochu nadhodnotený. Mám pocit, že kvalita spojov a plastov je slabšia, než by bolo vhodné. Maminky sa sťažujú na hrkanie, hlučnosť a nie moc terénnosť kočíka, ktorý pritom pôsobí, že by mal prejsť toho dosť.

Britax Smile III

Skôr ti preto odporučím Britax Go Big, ktorý je možno dizajnovo odlišný, ale pohodlie pre bábo, priestor, nádherné pruženie, skladanie aj s nasadeným sedadlom a ovládateľnosť fakt jedným prstom (vyšším i nižším človekom) je úplne fantastická.

Britax Go Big

Ak nebudeš riešiť dizajn, myslím, že s ním budeš naozaj spokojná - a to hlavne, ak ozaj idete jazdiť aj nejaký ten terén.

Ďalším kandidátom s peknou ovládateľnosťou, dobrými kolesami a prispôsobiteľnou výškou by bol Gesslein FX4 Classic (s vložnou vaničkou) alebo Gesslein FX4 Life (s korýtkovým sedadlom a samostatnou vaničkou).

Gesslein FX4 Classic

Gesslein FX4 Life

Veľmi všestranný, pekný kočík dostupný v rôznych farbách - a nemá ho každý, tak nie je taký opozeraný.

A do terénu - tam je vždy naj trojkolka. A takú ti odporučím TFK Mono. Napr. s konvertibilnou vaničkou, ktorá ide aj do protismeru. Plus existuje naň aj neotočné priestranné sedadlo, takže ho využiješ v teórii od začiatku až do konca.

TFK Mono

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli