Kombinovaný kočík (alebo kočíky dva?): májové bábo, šport, ale aj mesto, cestovanie

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň.

Chcem poprosiť o radu ohľadne výberu kočíka pre májové bábo.

Kočíky chceme dva.

Jeden Thule (Urban Glide) alebo niečo na ten spôsob, nechám si poradiť ak je na trhu niečo lepšie iba sa o tom toľko nehovorí. Podmienka je aby to bola trojkolka pri ktorej sa dá behať, korčuľovať..., ale zvládne aj trávnatý/kamenistý jednoducho nerovný terén.

A ten druhý ideálne dvoj/trojkombinácia, ktorá vyzerá pekne, je priestranná, otočná, odvetraná, nerozhega sa, má aspoň minimálne odpruženie, je v pohode skladateľná do auta, prípadne do lietadla a nevybledne po dvoch týždňoch pri mori.

Rozmýšľali sme aj nad tým Thule... zobrať ako trojkombi a neriešiť tak ďalší kočík... ale v recenziách píšu, že v tej vaničke sa dieťa varí a veľkosť asi tiež nebude vhodná pomedzi regále v obchodoch. Prosím,ak to tak nie je opravte ma.

Rozpočet nie je rozhodujúci, ak s menším kompromisom vyhovie našim kritériám.

Veľmi ďakujem za každú radu.

Ahoj,

švetko mi dáva zmysel a viem si to predstaviť, teda okrem tej požiadavky na cestovanie a lietadlo. Na tomto nebazíruj, full-ize kombinácia, čo má byť aj otočná, odpružená, bude skladná tak normálne, a aj tie skladnejšie nebudú nejak super do lietadla, na to existujú tie cestovné ultraskladné (tretí kočík? 😀).

Viem, asi si to myslela tak, aby to ustál, veď oni ti ho pri lietadle vezmú a uskladnia, ale - aj drahé a kvalitné som už počula, že sa podarilo pri tom rozbiť/poškodiť (a lacné nekvalitné, že zvládli aj x ciest) -, tak možno naozaj sama uvidíš, že je to dosť o náhode. A podľa toho, ako ti to bude sedieť a ako často naozaj tým lietadlom pôjdete sa za pochodu rozhodneš, či použiť ten hlavný, iný, alebo ako to budeš riešiť.

Thule Urban Glide 2 je super. Ale pravdu máš, že na každodenné používanie, ak aj obchody, úzke uličky a pod., bude dosť dlhý/mohutný.

Thule Urban Glide 2

To už radšej odporučím kratší Baby Jogger City Elite 2, čo je kočík praktickejší aj na denné používanie (samozrejme ako trojkolka stále nebude mini.

Baby Jogger City Elite 2

Ďalej spomeniem možno jednoduchší, ale funkčný Casualplay LOOPi Allroad, čo je kočík aj s malými mestskými kolieskami.

Casualplay LOOPi Allroad

S možnosťou bežeckej úpravy existuje Running.

Casualplay LOOPi Running

Jedna z mála otočných alternatív je TFK Mono, čo ti splní asi všetko, ALE - je menej skladný, ťažší. Daň za beh, terénnosť, otočné sedadlo, ale určite stojí za zmienku.

TFK Mono

A ešte by som odporučila bazár a tam Bugaboo Buffalo.

Bugaboo Buffalo

Ešte jedna info - pri mori, na letnom slnku a 38. stupňoch vybledne asi každý kočík, teda aspoň jeho košík, strieška. Takže tam určite kočík nechávať v tieni, alebo byť ready na možnú napr. výmenu striešky po sezóne, dvoch.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli