Kombinovaný kočík Diono Quantum - názor? Zvažujem aj Easywalker Harvey2 a značku Jané...

Zodpovedané
5. máj 2020

Dobré ránko,

rada by som chcela vediet Váš názor na tento kočík. Nejaký čas som strávila pozeraním rôznych recenzií a do úzkeho výberu sa mi dostali Easywalker Harvey 2, len sa mi zdal troška úzky a to sedenie v športovej časti sa mi nepozdávalo... Stretla som sa s ním až v predajni - tak ma to zneistilo, ale po prečítaní a odporúčaní aj Vašich recenzií je to už v poriadku 🙂.

Druhý kočík som mala vyhliadnutý Jané - mám s ním osobnú skúsenosť (pri treťom dieťatku, vtedy to bol Jané Nomad), ale nie všetky recenzie sú teraz pozitívne - tak som trochu váhala, ale osobne som na predajni nebola.

No a včera som objavila kočík Diono Quantum - veľmi sa páči. Aj z toho dôvodu, že sa nemusia preklikávať časti z hlbokej vaničky na športovú (uskladnenie) - keďže čakáme v júli štvrtý poklad, ten priestor vaničky sa mi zdal naozaj veľký, ľahká manipulácia, farba super... chcela by som vedieť Váš názor práve na tento kočík. Som z BA, takže skôr do mesta, sem-tam výlet so staršími, nie náročný terén - a či dokážem s ním aj sama nastupovať napr. do električky, keďže je asi najťažší z tých troch.

Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.
S pozdravom Marcela

Ahoj,

za mňa je Diono Quantum výbornou štartovacou voľbou, ktorá má v podstate len jednu nevýhodu (možno pre niekoho dve). Nie je ľahký. Nie je to brutál tank, len jednoducho nie je najľahší, je to normálna váha full-size kočíka. Tá druhá by bola, že to nie je vysoký kočík. Na to, čo ponúka, je to podľa mňa všetko ok, a na prvý cca roka pol až dva vydrží super. Tá strieška k tomu je bohovská🙂

Takže za mňa, ak si ok s váhou, budeš spokojná - najmä v prípade, že plánuješ neskôr pri staršom dieťati potom prejsť na ľahší neotočný športiak alebo golfky. Jedna z mojich top volieb v tomto, 2v1, type, naozaj a výber chválim.

Diono Quantum

Čo sa Jané týka, k Nomad-u sa tie novšie modely nedajú až tak prirovnať. To je dané najmä tým, že to bol model neotočný - a tým pádom si zvyknutá na iný štandard i priestor, než ponúkajú ich otočné kočíky aktuálne dnes.

Jané Nomad

Easywalker Harvey2 je tiež fajn kočík, ale tam sa to presne ukazuje - zvyknutá na iný typ a šírku sedadla ťa trochu sklamal. Diono je v tomto fajn, lebo sedák, aj keď nie veľký, je aspoň širší. A myslím, že do električky a pod. nastúpiť určite zvládneš - aj keď na 10x denne cestovanie MHD by som asi zvolila ľahší model. Každopádne je to, aspoň podľa mňa, dobrá voľba na to začiatočné obdobie, keď maminy chcú otočný model a super vaničku… A ja som za.

Easywalker Harvey2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli