Kombinovaný kočík do 500 eur - kombinácia aspoň do 20 kg a na čo najdlhšie, horšie chodníky - odpružený

Zodpovedané
20. jan 2021

Dobry den,

chcela by som sa poradit ohladom kocika. Som prvorodicka a babatko sa ma narodit v polke juna. Moja predstava o kociku je urcite odpruzeny, pretoze byvam v meste a chodniky tu su nic moc. Rozmyslala som o 3kombinacii, a aby sme mohli kocikovat co najdlhsie, takze minimalne aby kocik ci hlboky alebo sportovy zniesol aspon 20 kg, nech ho poriadne vyuzijeme. Cenovo okolo 500€. Bola by som vdacna za kazdu radu a inspiraciu na zuzenie vyberu 😊

Dakujem krasne

Ahoj,

začnem tak všeobecnejšie. Len veľmi málo kombinácii a celkovo kočíkov s otočným sedadlom, a to je jedno akú nosnosť uvádzajú, skutočne priestorovo zvládne aj veľké napr. 20 kg dieťa. Budú mu ako krátke, tak aj úzke.

Preto väčšina mamičiek vlastnila/bude vlastniť kočíky aspoň dva. Prvá je obvykle začiatočná kombinácia, tak na rok-rok a pol - dva - prinajlepšom dva a pol, ale to už je málinko časté. A potom ľahší, ale neotočný, priestrannejší a pritom skladnejší športový kočík samostatný. Z tohto dôvodu tiež niektoré mamičky (najmä viacrodičky) rovno kúpia športiak neotočný a naň len dokúpia hlbokú vaničku a adaptéry na autosedačku. Vzdajú sa tak komfortu videnia na (pomerne malé) dieťa po vaničke, ale berú to ako daň za to, že kočík najpravdepodobnejšie využijú celé kočíkovacie obdobie aj s väčším dieťatkom.

Druhá vec, nad ktorou sa treba zamyslieť, je, že za celú trojkombi chceš dať cca 500 eur, čo pri novej A EŠTE AJ na aspoň aký taký terén - teda nárok na kvalitu, väčšie kolesá, nerozhrkanie sa - je obrovským obmedzením. Také kočíky sú obvykle skôr tie poľské a tie, znova - je jedno, akú nosnosť uvedú - majú športiaky primohutné, ale vo vnútri málo priestranné, nepraktické, nepohodlné. Majú vajíčko - autosedačku obvykle lacnú a neveľmi bezpečnú. Rátaj preto s pomerne veľkými kompromismi, ako na ten priestor, s ktorým pri otočnom modele z kombinácie treba rátať, ako aj pri buď váhe a skladnosti. Pri tých lacnejších kočíkoch nie vždy bývajú optimálne, alebo teda kvalite, prevedení na tých nerovnostiach (slabšej terénnosti).

Tak, toto som vypustila, snáď už vieš a rovno moje odporučenia. Budú sa inak dosť odvíjať aj od vajíčka, lebo za mňa dať dieťatko do tých netestovaných plastových PL vajíčok je nevhodné.
A začnem teda s kočíkom, čo mi v trojkombinácii príde najvhodnejší Joie Versatrax. Ako som už vyššie spomínala, bude to kompromis, žiadny takýto lacnejší kočík nebude dokonalý, ale má dobrý pomer ceny a kvality. Vanička je OK, sedacia časť je na pomery dlhá, teda priestrannejšia aj nosnejšia. Vajíčko od Joie je cenovo dostupné, ale s dobrými ADAC testami, teda bezpečné pre tvoj najdrahší pokladík.

Joie Versatrax

Mojou druhou radou bude outlet, napr. Concord Wanderer. Pomer cena, výkon, terénnosť je super, tým že je to staršia kolekcia a na teréne budete v pohode. Rátať treba s horšou skladnosťou.

Concord Wanderer

ABC Design Salsa 4 je tiež fajn pomerom ceny a výkonu, ktorý stojí za to zvážiť, ale je to už väčší kočík a trošku drahší.

ABC Design Salsa 4

Držím palce, premysli, zúž si výber 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli