Kombinovaný kočík: do terénu, dizajnový (hranatý), a pre nízkych rodičov, bude jazdiť aj po teréne, do 700 eur (aj bazár)

Zodpovedané
18. jan 2021

Ahoj,

prosím ťa o radu pri výbere kočíka.

Moje kritéria sú:

  • cena cca do 700 € za dvojkombináciu (buď nový alebo aj "lepší" bazárový)
  • dizajnovo sa mi páčia len "hranatejšie" tvary, ideálne vo farbe sivá, béžová, hnedá
  • ja mám 158 cm a muž tiež nie je najvyšší 😊
  • jazdiť budeme aj po meste aj po dedine, mal by byť teda vhodný do terénu (kopec, nespevnená cesta)
  • budeme ho pomerne často prevážať. Kufor máme veľký, no potešilo by jednoduchšie skladanie
  • ak sa bude dať, odložila by som ho aj pre ďalšie dieťa; mohol by čo-to vydržať
  • bábätko bude júnové

Na čom mi až tak nezáleži:

  • ne/korýtko
  • nemusí byť otočná rúčka
  • zvládnem aj ťažší kočík

Zatiaľ som pozerala ABC Design Salsa 4/Salsa 4 Air, Peg Pérego Ypsi (dizajnovo). Po zvážení nárokov na terén si nie som istá, či sú vhodné. Alebo z bazáru Bugaboo Cameleon 3/Buffalo.

Prosím teda o zhodnotenie uvedených alebo poradiť iný v podobnom dizajne.
Ďakujem krásne! 😊

Ahoj,

začnem rovno a zhurta - Bugaboo Buffalo je aspoň teda, čo sa týka použitia na terén, určite tvoja najlepšia voľba a ja by som šla do nej. Problém tam môže nastať so skladnosťou. Nie je to vôbec najmenší kočík. Skladá sa v dvoch kusoch, a to samo o sebe nie je zložité, ale nejaké miesto to zaberie. Inak to podľa mňa, výkonom a kvalitou, nie je veľmi o čom.

Bugaboo Buffalo

Zvyšok by som vylúčila či už pre nevhodnosť na terénu, alebo pre to, že pre tak drobnú maminku to proste bude “príšera”. Ak už väčší, tak aspoň nie tak vysoký, tak spomeniem ešte aj Concord Camino.

Concord Camino

Prípadne outletový Concord Wanderer.

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli