Kombinovaný kočík na zimu - čo si myslíš o Riko Basic? Vhodnosť do mesta a na bežné prechádzky..?

Zodpovedané
9. okt 2020

Som prvorodicka a mam otazku na kocik znacky Riko Basic 2020... Je vhodny do mesta a bezne prechadzky?

Ahoj,

najkratšia odpoveď tu by za mňa bola asi skôr nie, nie je vhodný. Pýtaš sa na bežné prechádzky a mesto a na také použitie (mestské) nie je absolútne vhodný. Teda aspoň z môjho pohľadu.

V meste ešte o dosť viac ako na dedine potrebuješ niečo stredné až menšie, aby to častejšie skladanie, prevážanie autom, alebo nakladanie do MHD nebolo absolútnym utrpením. Skoro 16kilový Riko Basic by som skôr odporučila nejakej dosť nenáročnej mamičke na dedinu, ale ja sama ako mestská mamička by som ho absolútne nechcela. Ešte ako hlboká vanička na tých pár mesiacov je to prežiteľné, ale slabá a nemotorná športová časť, naozaj nie bezpečné a nie pohodlné vajíčko zvyšku kombinácie je absolútne zbytočné vyhadzovať na to peniažky.

Riko Basic Plus

Takže ak môžem odporučiť, ak neriešiš váhu a skladnosť, skús radšej obzrieť kombinácie od napr. značky Bebetto, kde tá športová časť je aspoň o trochu lepšia a kočíky cca o 2 kg ľahšie (ale stále nie ľahké ani skladné). Alebo odporučím hľadať niečo o dosť menšie a praktickejšie do mesta.

Bebetto Luca 2018

Bebetto Torino 2015

Bebetto Nitello

Bebetto Pascal 2014

Bebetto Flavio

Od Espiro Only cez Joie Versatrax po Lionelo Mari, mestskejších a praktickejších riešení je kopa a určite je aj nejaké pre teba. Len sa neunáhli a nevyberaj len podľa ceny a priestrannej vaničky, ktorú z celého kočíka využiješ najkratšie.
A za mňa aj bazárový kočík praktickejšieho charakteru je na tom lepšie ako do mesta veľkú obludu ako je Riko Basic, takže odporučím aj premýšľať o kvalitnejších second handoch (aspoň ako inšpiráciu).

Espiro Only 2020

Joie Versatrax

Lionelo Mari

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli