Kombinovaný kočík pre júlovča, bazárovka s odpružením a väčšou vaničkou, skladnejšia než Camarelo kedysi

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj Eli,

chcela by som Ťa poprosiť o pomoc pri výbere kočíka. Babo sa ma narodiť začiatkom júla, takže ešte aj časť zimy využijeme hlbokú vaničku. Pri prvom bábätku som mala poľský tank Camarelo, vyhovovala mi veľká vanička a odpruženie, ale bol veľmi ťažký a už by som nechcela nafukovacie kolesá, mala som viackrát defekt.

Pokukujem po kočíku Moon Nuova alebo Moon Tregg, pozerala som recenzie, čítala Tvoju poradňu. Alebo by si mi odporučila niečo iné? Chcela by som kočík-dvojkombináciu, veľká vanička, odpružené penové kolesá, lepšie skladateľný ako Camarelo. Pozerám sa po bazárovom, nakoľko prvé bábo kočík bojkotovalo a prevažne sa nosilo.

Dakujem za radu

Ahoj,

ak ti bolo Camarelo ťažké, nespratné - bojím sa, že Moon Nuova kočíkom si moc nepolepšíš. Tiež je ťažký, ozaj nespratný a s trochu malým športovým sedadlom.

Moon Nuova

Moon Tregg je na tom podobne, ale oproti Nuove s gumenými kolesami je to ešte starší model s nafukovačkami. Neviem, či by som ti ich odporučila. Obávam sa, že ťa to k tým ozaj robustným kombi kočíkom akosi ťahá 😀

Moon Tregg

Ak chceš skladnejší, treba rátať aj s “menší” a “menej terénny”. A ak terén nie je problém, nebudete jazdiť nič špeci a naopak cena zaváži, tak skôr odporučím niečo omnoho menšie, minimálne na začiatok. A doplniť to neskôr priestrannejším neotočným športiačikom, s ktorým dokočíkoujete.
Odporúčam Baby Design Smooth - áno, malinký kočík, ale s ozaj priestrannou hlbokou vaničkou. Odpruženie samozrejme nebude porovnateľné, bude to len tlmenie nárazov.

Baby Design Smooth

Ak predsa len trochu väčšie kolesá, kuk na Joie Versatrax, čo má kolesá s pneumatikami, ale vyplnenými penou - teda bezúdržbovými.

Joie Versatrax

Jané Muum by tiež bol možnosťou.

Jané Muum V2

Z väčších a odpruženejších Concord Wanderer. Aj keď nemá obrovskú vaničku, bude podľa mňa fajn možnosťou.

Concord Wanderer

Ja by som uvažovala takto. Lacnejšie, radšej nové na začiatok a sústredenie sa na niečo lepšie radšej pri pokračovacou športovom kočíku.

Jasné, že terénom to bude rozdiel oproti PL kočíku, čo si mala. Ak si ho tak moc nevyužila, aj tak na tom nezáleží. Nerovnosti prejdeš s hocičím, aj s mestským kočíkom a aspoň za ten čas dieťatko ‘spoznáš’ a uvidíš, že aké budú neskoršie potreby.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli