Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík pre júlovča, bazárovka s odpružením a väčšou vaničkou, skladnejšia než Camarelo kedysi

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj Eli,

chcela by som Ťa poprosiť o pomoc pri výbere kočíka. Babo sa ma narodiť začiatkom júla, takže ešte aj časť zimy využijeme hlbokú vaničku. Pri prvom bábätku som mala poľský tank Camarelo, vyhovovala mi veľká vanička a odpruženie, ale bol veľmi ťažký a už by som nechcela nafukovacie kolesá, mala som viackrát defekt.

Pokukujem po kočíku Moon Nuova alebo Moon Tregg, pozerala som recenzie, čítala Tvoju poradňu. Alebo by si mi odporučila niečo iné? Chcela by som kočík-dvojkombináciu, veľká vanička, odpružené penové kolesá, lepšie skladateľný ako Camarelo. Pozerám sa po bazárovom, nakoľko prvé bábo kočík bojkotovalo a prevažne sa nosilo.

Dakujem za radu

Ahoj!

Ak ti bolo Camarelo ťažké, nespratné… bojím sa, že Moon Nuova kočíkom si moc nepolepšíš. Tiež je ťažký, ozaj nespratný, a s trochu malým športovým sedadlom. Moon Tregg je na tom podobne, ale oproti Nuove s gumenými kolesami je to ešte starší model, a s nafukovačkami… Neviem, či by som ti ich odporučila. Obávam sa, že ťa to k tým ozaj robustným kombi kočíkom akosi ťahá 😀

Ak chceš skladnejší, treba rátať aj s “menší” a “menej terénny”. A ak terén nie je problém, nebudete jazdiť nič špeci, a naopak cena zaváži, skôr odporučím niečo omnoho menšie, minimálne na začiatok, a doplniť to neskôr priestrannejším neotočným športiačikom, s ktorým dokočíkoujete. S niečím tak dostupmným ako Baby Design Smooth - áno, malinký kočík, ale s ozaj priestrannou hlbokou vaničkou (odpruženie samozrejme nebude porovnateľná, bude to len tlmenie nárazov) ti nebude ľúto, ak sa dietko bude prevažne nosiť a lesy s kočíkom nebudete dávať (využiješ nosič/šatku…).

Prípadne, ak predsa len trochu väčšie kolesá, kuk na Joie Versatrax, čo má kolesá s pneumatikami, ale vyplnenými penou - teda bezúdržbovými. Jané Muum by tiež bol možnosťou. Prípadne, z väčších a odpruženejších, Concord Wanderer z outletu Kiido, aj keď nemá obrovskú vaničku, bude podĺa mňa fajn možnosťou.

Ja by som uvažovala takto. Lacnejšie, radšej nové na začiatok, a sústredenie sa na niečo lepšie radšej pri pokračovacou športovom kočíku… Jasné, že terénom to bude rozdiel oproti PL kočíku, čo si mala… ale ak si ho tak moc nevyužila, aj tak na tom nezáleží. Nerovnosti prejdeš s hocičím, aj s mestským kočíkom, a aspoň za ten čas dieťatko ‘spoznáš’ a uvidíš, aké budú neskoršie potreby.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.