Kombinovaný kočík pre júlovčiatko - Mutsy Nio alebo ABC Design Salsa Air?

Zodpovedané
27. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Momentálne sa rozhodujem pre kočík a v užšom výbere mi vychádza buď Mutsy Nio alebo ABC Design Salsa Air. Mutsy mi príde ako elegantný, spratný kočík, ale teda ako nevýhodu vidím jeho veľkosť, najmä vaničky - zdá sa mi malá, a aj športová časť nepôsobí veľmi priestranne (a tá krátka strieška). V predajni ma ubezpečovali, že ten kočík je mäkký, vhodný aj do horšieho terénu vďaka odpruženiu. Salsa mi v porovnaní s Mutsy príde veľký kočík, ale trocha "neohrabaný", trocha viac domyslený na naše podmienky, ako napr. tá strieška. Nevidela som zatiaľ prevedenie Diamond Air, iba tú obyčajnú verziu. Predpokladám, že vďaka nafukovacím kolesám by mohol byť aj mäkší, ale predpokladám, že aj ťažší.

Budem mať júlové dieťa, a teda neviem, či sa orientovať na veľkú vaničku, v ktorej by mohlo byť ešte počas zimy. A teda ma zaujíma to odpruženie, skladnosť a celkovú funkčnosť týchto dvoch modelov. Pre ktorý by bolo lepšie sa rozhodnúť (aj v porovnaní cena-kvalita)?

Ešte som mala vo výbere aj kočíky značky Moon, ale tam skutočne neviem.

Vopred ďakujem.

Ahoj,

Mutsy Nio je určite menší kočík - ale zasa dostatočný pre všetky bežné potreby. Vanička - no nie je najväčšia, ale do pol roka vydržíte. Rovnako športová časť - chrbátik dokonca vysoký. Skôr opierka nôh je kratšia, ale dala som tam aj štvorročného. Jazdí veľmi príjemne a je dokonca aj relatívne mäkký, áno.

Mutsy Nio

ABC Design Salsa Air je možno trochu robustnejší. Po zložení je dokonca spratnejší.
Mutsy je menší iba v prípade, že vždy snímeš kolesá (inak dosť pretŕčajú). Výhodou je u ABCčka aj fakt XXXL strieška na oboch nadstavbách a fakt citeľné, mäkké pruženie. Asi práve kvôli týmto výhodám som skôr naklonená k nemu, aj keď Mutsy má samozrejme svoje plusy (ako prepracovanejšie detaily, napríklad).

ABC Design Salsa 4 Air

Z kočíkov značky Moon by som zvážila keď tak ReSea, lebo sa mi zdá vydarený - ostatné mi prídu zbytočne priveľké. Ak veľký nevadí, skús pozrieť Solitaire, výhodný pre velikánsku vaničku, robustné odpružené kolesá a zaujímavé skladanie.

Moon ReSea

Moon Solitaire

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli