Kombinovaný kočík pre mladý pár - moderný, ľahký, praktická vanička, trojkombinácia

Zodpovedané
1. feb 2021

Ahoj,

hľadám kocik pre prvé dieťa (chlapec), sme mladý pár. Bývame v meste, tak skôr by som preferovala moderný mestský kočík. Bola by som radšej, keby je ľahký, vanicku skôr takú praktickú menšiu, chcela by som aj 3kombináciu 😊 Vedeli by ste mi poradiť?

Ahoj,

začnem asi rovno od konca a v prvom rade ťa varujem pred lacnejšími kompletnými trojkombináciami. Predovšetkým u poľských kočíkov, ale tak všeobecne skôr platí, že si radšej kúp dvojkombináciu plus adaptéry a kvalitné, hoc i bazárové vajíčko lepšej značky (po jednom dieťati je ako nové), ako trojkombi s vajíčkom v cene, no neznámej značky a bez lepších (ADAC) testov. Alebo, ak kombináciu - trojset, určite trakä, kde je vajíčko priložené práve od týchto lepších značiek, teda buď Cybex, Maxi-Cosi, Joie, Recaro, Kiddy (= rovnaké koncovky u týchto značiek), alebo Britax Römer (tie majú iné adaptéry, alebo sú dodávané k Britax kočíkom.

No a k dvojkombinácii. Veľa si mi toho nepopísala. Jedným z najdôležitejších kritérií na kočík je CENA. Bez cenového limitu ti neviem úplne poradiť, lebo je úplne iné kupovať kočík za 300 eur (to bude proste na tom kočíku brutálne cítiť, aj keby bol rovno lepší vo svojej cenovej kategórii), alebo za 600, za 1000 eur v trojkombinácii.

Predstav si to ako kupovať auto (tiež je to prostriedok na presun). Ak ti poviem, chcela by som menšie auto čo ľahko zaparkujem. Možností je strašne mnoho a rozpočet tam strašne chýba, lebo - bazárový? Nový? Luxusný? Aká výbava? Od toho všetkého sa odvíja cena.Aký mi poradíš? Bu’d obrovský zoznam kočíkov, alebo sa ma spýtaš na detaily.

Aj od terénu a spôsobu života bude kombinovaný kočík neskutočne rôzne vyzerať. Ste vyšší rodičia/nižší? Budete často cestovať, alebo moc nie? Autom, autobusom? A aj keď ste mladí mestskí rodičia, ak budete často chodiť do terénu, proste niečo úplne najľahšie nebudete môcť mať, lebo sa vám to vyhrká.

Dám pár príkladov, čo by som zvažovala ako ľahšie kočíky, a ty už sa inšpiruj, premysli rozpočet a keď tak ešte nejaké požiadavky, a keď tak napíš znova.

Taký univerzálny pre väčšinu by bola fajn trojkombi Jané Muum.

Jané Muum V2

Joie Versatrax je taký cenovo dostupný variant s väčšími kolesami. Fajn malý, modernejší kočík.

Joie Versatrax

Na začiatok (a za super cenu) y bol napr. Baby Design Smooth.

Baby Design Smooth

Easywalker Harvey2 je schopnejší, odpružený, a s nastaviteľnou výškou - ale to už je drahší model a nie úplne najspratnejší.

Easywalker Harvey2

Kvalita a s fakt super autosedačkou by bol aj Gesslein FX4. Ttiež môžeš adaptérmi regulovať výšku.

Gesslein FX4 Classic

Tak pozri🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli