Kombinovaný kočík pre prvé dieťa, vyšších rodičov, s veľkou vaničkou, mesto aj terén - do 600 (max 800) eur

Zodpovedané
29. jan 2021

Ahoj,

hladam kocik, najviac premyslam nad 3kombinaciou.

Kriteria pre kocik:

  • dieta sa ma narodit v lete a rada by som ho vo vanicke vozila aj do 7-8 mesiacov aj v zime, tj aby bola vanicka dost hlboka aby sa mi tam zmestilo aj s fusakom.
  • kolieska pocula som ze naj su gelove, chcem nejake kvalitne jednak na horsie cesty do mesta, ale v pripade potreby aj do terenu
  • mal by mat kvalitny povrch, pekny dizajn, nakupny kosik, odpruzenie, zhanam sa skor po kremovej (capuccino) farbe. Chcem, aby bol pre dieta pohodlny, aby bola polohovatelna rucka, aby mal ochranu proti vetru, komarom, odvetravanie, plus obaja rodicia sme vysoki (179 a 185 cm)

Paci sa mi kocik Peg-Perego Book 5 Culla, ale bojim sa, ze jeho vanicka by mi do 8mesiacov nestacila.

Rozpocet idealne tak do 600eur, ale v pripade zeby splnal vacsinu kriterii isla by som aj do 800.

Rozmyslam este aj ci nekupit najskor iba hlboky kocik a neskor sportovy, ale ta 3-kombinacia ma akosi laka, aj kvoli skladnosti - ale je pravda, ze do 2-3 rokov by sme chceli aj dalsie dieta.

Ahoj,

mamuľky, ja by som bola taká rada, keby - hlavne vy prvorodičky - ste sa na tú hlbokú vaničku tak neupínali. Zdá sa mi, že 9 z desiatich kúpia kočík zle najmä kvôli tomu, že si myslia, že vanička sa im musí páčiť, a pritom to je nadstavba, ktorú využijete asi 1/6 celkového používania kočíka, ak vôbec. Vanička poslúži takmer hocijaká a ak má kočík dobrý športiak s ľahom, je jedno, ak tam aj dieťa zimu nevydrží, pretože s dobrým fusakom v ľahu môže byť v športiaku úplne bez problémov.

Môj prvý syn, aj keď vanička bola dostatočná, si to aj tak celé postavil na hlavu a vo vaničke vždy absolútne reval. V športiaku sa už trošku upokojil, ale radšej sa nosil a potom chodil, jazdil na odrážadle. Si to predstav, kúpiš kočík hlavne kvôli vaničke, športiak bude slabší a potom ti dieťatko odmietne byť v hlbokej korbe.

Ďalší bod, čo treba spomenúť - kombinácie, najmä trojkombinácie nebývajú skladné. Sú naopak skôr neskladnejšie - preto je v angličtine na tie kočíky výraz “full-size”, plno-veľkostný, teda plnohodnotný “veľký” kočík. To je ten, čo má v podstate všetky funkcie vrátane otočného sedadla, vaničky a pod.

Terén - mesto znamená úplne niečo iné, ako terén terén, pretože do mesta sa najviac hodí ľahší, obratnejší a skladnejší kočík, lebo v meste sú obchody, užšie uličky, chodníky a často sa človek presúva autom alebo MHD. Naopak, terén vyžaduje väčší, ťažší kočík, ktorý je preto aj neskladnejší - ALE je stabilnejší na nerovnostiach, koreňoch stromov, veľkých jamách a dierach. Takýto kočík tam lepšie prejde a neprevráti sa, ale na druhú stranu, tlačiť ho drobnejšia mamička, alebo nakladať do auta či autobusu, je pravidelne faaakt otrava a náročné. Do malého auta to silno neodporúčam.

Takže je veľmi dôležité si vybrať. Potrebuješ skôr skladnejší kočík, alebo potrebuješ terén? Všetko ostatné bude kompromis, teda ani jedna vlastnosť nebude tak úplne pohodlná. Do mesta ja odporúčam skôr mestskejší kočík, nie moc terénny. Nemyslím tým úplne mikro kolesá, ale čím ľahší a skladnejší, tým z dlhodobého hľadiska lepšie.

Nestavala by som to ani na priveľkej vaničke, ani na gélových (= ťažkých, miesto zaberajúcich kolesách), ale na kvalite (a kľudne aj vyššej cene. stojí za to skôr), ovládateľnosti a priestore. Ak predsa aj tú väčšiu vaničku, kuk ABC Design Salsa 4.

ABC Design Salsa 4

Alebo Easywalker Rudey.

Easywalker Rudey

Ak nevadí nie privysoký kočík, dobrý pomer ceny a kvality ponúka Jané Muum.

Jané Muum V2

Alebo vyšší Jané Kawai.

Jané Kawai

A potom cenovo spomeniem aj outlet Kiido a v ňom starší Concord Wanderer v trojkombinácii. Vyhovie na terén, ale teda vanička je priemerná. A to stačí, fakt.

Concord Wanderer

A ešte spomeniem Teutonia Trio vo výpredaji je za peknú cenu a s dobrými nadstavbami, ako aj veľkými kolesami.

Teutonia Trio

A z drahších, za mňa jeden z top výberov čo do váhy x funkčnosti x kvality Gesslein FX4 Classic.

Gesslein FX4 Classic

A ak fakt fakt fakt tá vanička. Šup, choď len do hlbokého. Nekupuj kvôli nej celú napr. poľskú kombináciu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli