Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík pre vysokú mamičku (182 cm)

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť kočík, ktorého vanička a rukoväť je vyššie ako u väčšiny kočíkov? Pripadne taký, ktorého výška je nastaviteľná? Mam 182 cm a zatiaľ som len tak na rýchlo prebehla obchody, kým boli otvorené, no všetky kočíky mi boli strašne nízke, je to pre mna nekomfortné - okrem toho už tak som dosť vysoká, ale pri kočíku priemernej bežnej výšky vyzerám ako obor 😀

Ďakujem vopred za radu

Ahoj!

Si ozaj vysoká, čo môže znamenať, že každý kočík normálnej a nižšej výšky ti ozaj bude pripadať ako pre bábiky. Odporučím ti najvyšší model, aký poznám, a to Stokke Trailz - čo je kočík pekne vysoký, a ešte aj dobrý na nerovnosti… ale rátaj s nevýhodami ako vyššia váha, horšia skladnosť a k tomu aj vyššia cena. Aj bazár je možnosťou, ak už nič iné, a naozaj je výška kočíka pre teba prioritnou… Je naozaj príjemne vysoký, a aj deti z toho majú radosť. Sú bližšie pri mame aj majú väčší výhľad. Ale do mini auta ho nevtrepeš, a ani ťahať ho do schodov každodenne by som nechcela, a to sama nie som z najnižších.

Takým stredom, ktorého výhodou by mohli byť výškové adaptéry (dostupné ako doplnkové) by bol Gesslein FX4 Life. Je ľahší aj skladnejší, cena nie je nízka - ale na aladdine napr. je celá trojkombi aj z bázou za výhodnú cenu, čo je fajn možnosť… A je ľahšia a spratnejšia.

Britax Smile III či ABC Design Salsa 4 tiež nie sú nízke kočíky.

Ak by cena bola veľmi zásadnou prioritou a bazár vylučuješ, môže to byť ťažšie… Hlavne tým, že to potom bude kompromis. z lacnejších je trochu vyššie napr. taký Joie Versatrax - alebo potom tie ozaj robustné poľské kombinácie, no tie ti kvalitatívne plus tá váha, skladnosť až tak neodporúčam. Najmä športová časť je tam skôr slabšia.

Premysli keď tak ti epožiadavky, a hlavne rozpočet… nový versus bazárový kočík... a na čom ti záleží viac a na čom menej - čo by si obetovala, za čo by si priplatila (ak nič z môjho doterajšieho výberu nesadlo), koľko vieš dať a akú vec si ochotná zvládnuť, ak keď nebude 100%… a keď tak mi napíš znova. Ak by každopádne bola problematická ozaj len tá výška kočíka a ostatné nejak neriešiš, ten Trailz by bol mojou prvou voľbou.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.