Kombinovaný kočík pre vysokú mamičku (182 cm)

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť kočík, ktorého vanička a rukoväť je vyššie ako u väčšiny kočíkov? Pripadne taký, ktorého výška je nastaviteľná? Mam 182 cm a zatiaľ som len tak na rýchlo prebehla obchody, kým boli otvorené, no všetky kočíky mi boli strašne nízke, je to pre mna nekomfortné - okrem toho už tak som dosť vysoká, ale pri kočíku priemernej bežnej výšky vyzerám ako obor 😀

Ďakujem vopred za radu

Ahoj,

si ozaj vysoká, čo môže znamenať, že každý kočík normálnej a nižšej výšky ti ozaj bude pripadať ako pre bábiky.
Odporučím ti najvyšší model, aký poznám Stokke Trailz. Je to kočík pekne vysoký a ešte aj dobrý na nerovnosti. Ale rátaj s nevýhodami ako vyššia váha, horšia skladnosť a k tomu aj vyššia cena. Aj bazár je možnosťou. A naozaj je výška kočíka pre teba prioritnou. Je naozaj príjemne vysoký a aj deti z toho majú radosť. Sú bližšie pri mame aj majú väčší výhľad. Ale do mini auta ho nevtrepeš a ani ťahať ho do schodov každodenne by som nechcela. A to sama nie som z najnižších.

Stokke Trailz Terrain

Takým stredom, ktorého výhodou by mohli byť výškové adaptéry (dostupné ako doplnkové) by bol Gesslein FX4 Life. Je ľahší aj skladnejší, cena nie je nízka.

Gesslein FX4 Life

Britax Smile III či ABC Design Salsa 4 tiež nie sú nízke kočíky.

Britax Smile III

ABC Design Salsa 4

Ak by cena bola veľmi zásadnou prioritou a bazár vylučuješ, môže to byť ťažšie. Hlavne tým, že to potom bude kompromis.

Z lacnejších je trochu vyššie napr. taký Joie Versatrax - alebo potom tie ozaj robustné poľské kombinácie. No tie ti kvalitatívne plus tá váha, skladnosť až tak neodporúčam. Najmä športová časť je tam skôr slabšia.

Joie Versatrax

Premysli si požiadavky a hlavne rozpočet. Nový versus bazárový kočík. A na čom ti záleží viac a na čom menej. Čo by si obetovala, za čo by si priplatila (ak nič z môjho doterajšieho výberu nesadlo), koľko vieš dať a akú vec si ochotná zvládnuť, ak keď nebude 100%.

Ak by každopádne bola problematická ozaj len tá výška kočíka a ostatné nejako neriešiš, ten Trailz by bol mojou prvou voľbou.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli