Kombinovaný kočík pre vysokých rodičov, čo nebude hrkať: Cybex Priam alebo Tutis Uno 2020?

Zodpovedané
14. júl 2020

Ahoj,

prosím, ktorý kočík by si si vybrala z týchto dvoch? Pripadne aj nejaký iný.

Ja si na kočík dosť potrpím a neznesiem, keď kočík hrká vŕzga a pod. S manželom sme vysokí, čiže oceníme vysoko položenú vaničku aj športovú časť. Veľa aj cestujeme, čiže kočík by mal byt spratnejší a ľahký. Podmienka je, aby sa športová časť dokázala zložit spolu s konštrukciou. Tie 2 spomínané spĺňajú všetko a sú navyše veľmi pekné, no stále si nie som veľmi istá.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

medzi týmito dvomi pre mňa veľmi nie je na výber.

Cybex Priam je jeden luxusný, kompaktnejší a ľahší model, ktorý je skoro neporovnateľný s litovskou značkou Tutis. Je to drahší model, kvalitnejš. Tutis je možno mäkší jazdne, ale väčší, robustnejší, na štýl poľských kombinácií. Nie je to zlý model ani náhodou, ale viacero sťažností na kvalitu a najmä funkčnosť športovej časti mi len podtrhujú to, že jednoducho je to skôr “nižší” model, čo sa týka hodnoty. A aj sa po dopoužívaní horšie/ťažšie predá - a k vŕzganiu sa ťažko vyjadriť, ale ak, tak tam nastane určite skôr.

Cybex Priam 3

Takže za mňa je tu jasný víťaz, Priam. Veď sa naň aj pozri, je to wau 😉 Hrkanie, zvuky - hmmm, rukoväť má trochu vôľu, ale či to je akurát to, čoho sa bojíš. Podľa mňa ok.

Ak by som mala poradiť niečo pekné, vyššie (kvôli výškovým adaptérom), ľahšie, poradím asi dosť jednoznačne ešte Easywalker Harvey2.

Easywalker Harvey2

Alebo potom Jané Kawai - ďalší pevný, pekný kombinovaný kočík. Ani u jedného by som sa nebála hrkania ani vŕzgania.

Jané Kawai

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli