Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík pre vysokých rodičov, praktický na vynášanie po schodoch na 4.p., do 900e. Bebetto, Tutis, Moon, Joolz..?

Zodpovedané
21. sep 2020

Dobrý deň,

už dlhšie hľadám a špekulujem nad výberom vhodného kočíka a už ma to po toľkom hľadaní prestáva baviť 😆 Tak Vás prosím o radu.

Bývame v meste, chodníky sú miestami rozbité - ale to by nebol až taký problém, skôr to, že bývame v byte, nemáme pivnicu ani výťah. Sme na 4. poschodí, takže vaničku budem vynášať a znášať po schodoch. Mal by to byť kočík na každodenné použitie a ľahko sa riadiť. Cena max cca 900€. Postupom času som prešla od cenovo lacnejších k drahším 🤣

Najprv som mala vybratý Bebetto Nittelo, neskôr Tutis Uno, potom kočík Moon Style, Nuova alebo Scala - aktuálne ale víťazí Joolz Day 3, avšak keďže ja meriam 175 cm a manžel 185 cm, tak nechcem, aby sme vyzerali, že máme kočík pre bábiky. No a naše dieťatko sa má narodiť v januári.

Tak Vás prosím o cennú radu, ktorý kočík by bol najvhodnejší, prípadne aj niečo iné mi môžete odporučiť 😊 Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.

Ahoj!

Musím povedať pravdu - keď pozerám na tvoj výber, a to väčšina modelov, čo uvádzaš (lacné aj drahšie), za mňa to nejak nesedí. Veď sú to veľké, ťažšie, neskladné kombinácie, ktoré keby ja mám dlhodobejšie vynášať (a to som 176cm vysoká), asi sa zbláznim.

Jediný vhodný z tvojho zoznamu, čo sa váhy týka, je za mňa Moon Style - ľahší mestský kočík, čo je super, ale je to tvrdší mestský model, čo podĺa m%na bude úplne ok, akurát môže vadiť, ak by si čakala mäkké odpruženie (lebo to nemá).

Malý dodatok: aj keď som sama vysoká, s nižšími kočíkmi som pravdupovediac nikdy nemala problém a ani nemala pocit, že tlačím kočiarik pre bábiky, a to som mala aj nízke modely ako M&P Urbo. Fakt to nie je problém. Čo ale problém je je vyniesť 13+ kg kočík, alebo ho bežne nakladať do auta, ak zaberie celý kufor.

Ak mám poradiť iné, za mňa by to asi najskôr boli modely menšie - lebo nižší kočík je za mňa dobrá cena za vynesiteľnosť a znesiteľnú každodennú manipuláciu. Ale dá sa nájsť aj zvládnuteľná výška, napr. Easywalker Harvey2 s výškovými adaptérmi, takže určite nie mini pidi, čo sa umiestnenia nadstávb týka, má váhu fajn… Absolútne odporučím aj Gesslein FX4 - či už v Classic verzii, kde môžeš vložnú vaničku veľmi jednoducho vynášať, alebo potom v FX4 Life verzii s korýtkom a dizajnom podobným Joolzom, avšak ľahší, a s výškovo nastaviteľným sedadlom. To by asi bola jedna z mojich prvých volieb.

Ak lacnejšie zvažuješ tiež, radšej kuk na Joie Versatrax, minimálne na začiatok poslúži ok. Lionelo Mari je už takej strednej váhovej kategórie, ale tiež ťa poteší nastaviteľnou výškou nadstávb, ako aj príjemnou cenou…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.