Kombinovaný kočík Stokke Trailz - názor, prípadne kvalitná alternatíva do terénu, no i na časté cestovanie

Zodpovedané
18. jún 2020

Dobrý deň,

mám otázku. Ideme kupovať kočík pre syna. Viac-menej som sa rozhodla a vybrala značku Stokke Trailz. Chcela by som vedieť Váš názor na túto značku, ak ste ju už mali.

Ak by ste náhodou vedeli o nejakej alternatíve... možno lacnejšej, ale kvalitnej... rada si nechám poradiť.

Hlavne potrebujeme kočík športovej konštrukcie, pevný a hlavne spratný do auta na časté cestovanie. A dobrú manipuláciu, keďže bývame v paneláku a nemáme kočikáreň, kde môžem kočík uskladniť - a ani výťah. Obaja s manželom sme športovo založení a nechceme žiadne kocábky. Kočíkovať budeme často po poľných cestách a lúkach, takže kočiar do prírody a terénu, nie mestský.

Som v tomto nová, na trhu je ich neskutočné množstvo... moc sa navyznám, kočík plánujeme do budúcna aj pre ďalšie deti. 🙂

Ďakujem za odpoveď
s pozdravom Michaela

Ahoj,

Stokke Trailz je určite ako kvalitnou, tak aj štýlovou a pre vysokých rodičov vhodnou voľbou aj do terénu. Je to veľký kočík s veľkými kolesami, ale jednu vec je vhodné povedať - nie je skladný a nie je pohodlný na časté cestovanie. Skladá sa v dvoch kusoch a tie kusy nie sú ani ľahké, ani nejak skladné. Mne osobne tiež prišiel trochu ťažký na podvihovanie napr. na obrubníky či iné zvýšené povrchy, takže tam ešte odporučím si ho vyskúšať osobne a hlavne naložený. Prázdny kočík je každý jednoduchý na tlačenie, ale predstav si, že v teréne budeš tlačiť tento veľký model s 5, 10, 15 kg dieťaťom. Dá to trochu zabrať. Celkovo ho ale zhrniem ako kvalitný. A ak ti sadne, aj do terénu vhodný model, ku ktorému by som si ale na cestovanie vybrala niečo iné, alebo celkovo zvážila o čosi skladnejší model.

Stokke Trailz Terrain

Mojím osobným favoritom by bol možno o čosi nižší, ale konštrukčne omnoho skladnejší Emmaljunga NXT90 F (nekorýtko) či NXT90. Ak sa ti páči, ale stále sa ti zdá veľký/ťažký, majú aj o čosi zmenšenú, stále však v teréne schopnú líniu NXT60 - rovnaké sedadlo, len trošku menšie kolesá a celková robustnosť.
Toto je značka, ktorá vydrží aj viac detí za sebou. V prípade NXT90 môžeš dokonca s Go Double adaptérom vytvoriť kočík súrodenecký, tandemový. Ultra odolné, do terénu vhodné kočíky Emmaljunga sú ultra obľúbené presne v krajinách ako je ich domovské Švédsko, kde ich i napriek vysokej cene, má väčšina mamičiek. A to aj staré modely, lebo oni fakt dlho vydržia. Konštrukcia samotná je pritom kompaktne zložiteľná.
<<reviews urls="

Emmaljunga NXT90 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT60 Ergo

Mimo toho, keďže dizajnovo sú to pomerne odlišné modely, by som na inšpiráciu odporučila pozrieť ako niečo ako (bazárový) Bugaboo Buffalo, prípadne novší Fox 2 (čo je stále ok aj na nerovnosti, aj keď nie vyslovene na ťažký terén). Jeho sedák sa však v prípade potreby dá nasadiť aj na dokúpiteľnú konštrukciu Bugaboo Runner. To je na fakt ťažký terén najvhodnejšia kvôli prednému jednému neotočnému kolesu. Tiež to nie sú najkompaktnejšie kočíky, ale kvalitné, s dobrou predajnou hodnotou a naviac štýlové.

Bugaboo Buffalo

Bugaboo Fox 2

Bugaboo Runner

Ešte by som zvážila Gesslein FX4 Life, ktorý je krásny a podobný Joolz-om. Je kompaktnejší, keďže Joolz kočíky podľa mňa na časté cestovanie tiež moc vhodné nie sú (jedine že by ste mali obrovské auto).

Gesslein FX4 Life

Za kuk stojí aj Hartan VIP GTX či Racer GTX s väčšími prednými kolesami

Hartan VIP GTX

Hartan Racer GTX

Prípadne Teutonia Trio. Celkovo by som rátala, že čím terénnejší kočík bude, tým bude ťažší a možno trochu menej skladný.

Ak prioritou je cestovanie, treba uprednostniť trochu aj tú váhu a skladnosť a spraviť kompromis v terénnosti, ktorá bude taká akurát primeraná.

Teutonia Trio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli