Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík značky Bebetto pre januárové bábätko - ktorý (do 500 eur)?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som radu ohľadom kočiara pre januárové bábätko. Najlepšie by bola trojkombinácia (poprípade dvojkombinácia). Cena do 500 Eur. Kočiar budeme skladať do auta. Cestovať autobusom nebudeme. Ktorý kočiar značky Bebetto by ste mi odporučili? Chcela by som aj predlženú striešku.

Vopred ďakujem za radu

Ahoj,

dobrá správa je, že kočíky značky Bebetto všeobecne predĺženou strieškou SÚ vybavené.

Je dobré, že to máme ohraničené cenou, to nám výber zúži. Asi prvým, čo spĺňa cenové kritérium, je model Luca. Aj Nico či luxusnejší Nico Estilo je jednoznačne dobrou voľbou. Aj nový Torino by stál za myšlienku.

Bebetto Luca

Bebetto Luca je robustný kombinovaný kočík s konštrukciou odolnejšou voči poškrabaniu. Nízkoprofilové nafukovacie kolesá sú plne odpružené. Zvládnu tak prejsť aj zhoršený terén. Športovú časť môžeš otočiť a polohovať až do ľahu. Otočná a polohovateľná je aj zložiteľná, dobre chránená vanička. Luca je v ponuke v dvojkombinácii s množstvom príslušenstva vrátane mäkkej podložky. Dokúpením autosedačky s adaptérmi z neho vieš vytvoriť trojkombináciu.

Od roku 2015 je kočík vylepšený rovnejším modernejším šiltom a skrátenými bočnicami. Zmena farebnosti mu priniesla prívlastok S-Line. V roku 2018 prešiel Luca modernizačným redizajnom, po ktorom je jeho look minimalistickejší a príťažlivejší. Pribudli aj nové farebné kolekcie - okrem základných variácií na sivej alebo čiernej konštrukcii je dostupný aj v prémiovej Luca Vero a Luca Pro (tá je o 0,6 kg ťažšia) edícii.


Bebetto Nico

Bebetto Nico je jedným z najobľúbenejších modelov značky a zároveň poľskej výroby. Ponúka totiž dobrý pomer ceny a výkonu. Mohutná konštrukcia s nízkoprofilovými odpruženými kolesami je plne odpružená. Kočík môžeš využiť aj na horšom teréne. Športové sedadlo je priestranné aj pre väčšie deti. Dá sa otočiť a polohovať až do ľahu. Nico sa obvykle predáva v športovej verzii, pre vytvorenie kombinácie je potrebné dokúpiť hlbokú vaničku a/alebo autosedačku s adaptérmi.

Napriek tomu, že sa Nico vyrába už viac rokov, je zmenený len v detailoch. Najviditeľnejším je zmena šiltu na strieške, ktorý je od roku 2015 rovnejší. Malé facelifty pre modernejší vzhľad priniesli aj verzie Bebetto Nico Plus 2013/2014 a Bebetto Nico S-Line 2016. Inak nájdeš kočík pod jeho pôvodným názvom Bebetto Nico. V roku 2017 sú dostupné okrem klasických farieb aj farebné verzie Nico Summer a Nico Wings.


Bebetto Nico Estilo

Bebetto Nico Estilo je vynovenou, prémiovou verziou obľúbeného modelu Bebetto Nico. Okrem o málo nižšej váhy je najprominentnejším rozdielom prémiové, lesklé prevedenie konštrukcie (na výber 3 farby), tmavé materiály so zladeným vzorovaním a lemovaním. Za príjemnú cenu získaš luxusne pôsobiaci plne odpružený all-terrain športový kočík s možnosťou kombinácie. Sedák pritom ide až do ľahu, a je otočný do oboch smerov. V ponuke je s plnou výbavou; dokúpením vaničky a/alebo autosedačky budeš mať kočík využiteľný už od narodenia.

Ak budeš nakladať do auta, tak každý z nich bude skôr robustnejší, väčší a priprav sa na to. Ale zvládnete to, verím (hoc i odňatím kolies). Každopádne by to pre mňa bol signál, že minimálne čím ľahší bude, tým lepšie. Preto by som odporučila Luca asi viac (teda, aj okrem toho, že cena je veľmi fajn a dizajn - taký čistý).

A za mňa - zadováž si určite dvoj- (nie troj-)kombináciu, a adaptéry typu Maxi-Cosi (adaptéry Bebetto - Bobostello Masr sedia aj na autosedačky s úchytmi typu Maxi-Cosi). Jednoznačne je lepšou, ale aj pohodlnejšou voľbou kúpiť ADAC testovanú, bezpečnú autosedačku. Z lacnejších na adaptéry sadne aj značka Joie, alebo kúp Maxi-Cosi po jednom dieťatku z bazáru, ak by to bolo na teba moc peniažkov. Na živote dieťatka sa neoplatí šetriť výhodou ponukou autosedačky k trojkombinácii.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.