Korýtko vs. úplný ľah - môže 9m. spávať v korýtku - a dokedy? Je nekorýtková alternatíva k Easywalker Harvey2?

Zodpovedané
13. jan 2021

Dobrý deň.

Chcela by som sa opýtať na vás názor. Dcérka má 9 mesiacov a doteraz sa vozí v kočíku mutsy Evo, v ktorom môže ležať rovno. Kocik ideme posunúť ďalej rodine a ja hľadám kočík, ktorý zvládne menší terén a je otočný. Veľmi sa mi páči EW Harvey 2 all terrain, aj vďaka tým farbám 😍 no je to korýtko. Bojím sa, či by jej to vyhovovalo, poprípade do koľkých rokov môže dieťa spat v korýtku? Nemám žiadne iné skúsenosti, nakoľko máme prvé dieťatko. 😊 Alebo viete mi odporučiť niečo podobné aj dizajnom, len v nekorýtkovej verzii? 🙏

Ďakujem a prajem pekný deň.

Ahoj,

určite v korýtku môže spávať aj staršie dieťa. Je to úplne normálny, dokonca pre mnohých pohodlnejší ľah, lebo nôžky sú trošku vyložené. Nie nadarmo sa korýtko volá aj “ergonomické sedenie”.

Ja som v Easywalker Harvey2 vozila aj trojročáka. Nie je to najpriestrannejší model. Celkovo otočné športové kočíky sú proste menšie a mnohé maminky menia kočík za neotočný okolo dvoch rokov dieťatka. Tak to tak aj ber. Z hľadiska spánku by som sa nebála a neriešila to. Akurát mini bábätká, čo sú v korýtku utopené (pod pol roka veku) nie sú v korýtku najoptimálnejšie. Inak je to v poriadku, ak sa samozrejme dieťa nesťažuje (ak obľubuje spať na bruchu, mohlo by sa).

Easywalker Harvey2

A alternatíva je Easywalke Rudey ako nekorýtkovú alternatívu.

Easywalker Rudey

Okrem neho asi pozri Jané Muum, Stokke Beat (ale tam je podstatne menej pruženia) a Joolz Hub.

Jané Muum V2

Stokke Beat

Joolz Hub+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli