Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorá autosedačka bez pultu ako alternatíva k Cybex Pallas M/S Fix? Alebo začať najprv kat. 0-18 kg?

Zodpovedané
26. nov 2019

Pozdravujem,

chcela by som poradiť ohľadom vhodnej autosedačky pre aktuáne 10mesačnú dcéru (cca 8,5 kg). Vyberám už dosť dlho v kategórii 9-36kg a bola som už takmer rozhodnutá pre Cybex Pallas M alebo S Fix, ale pultík ma dosť odrádza. Samozrejme, z pohľadu rodiča sa mi páčia všetky bezpečnostné prvky sedačky, avšak kamarátka má túto sedačku pre syna, ktorému pultík (zatiaľ) dosť prekáža, pričom už dávnejšie dosiahol potrebnú váhu, i tak sa zdá akokeby mu bola sedačka "veľká". Vyskúšali sme si ju minule i my, no keďže je dcéra o dosť menšia, mali sme podobný problém. Preto začínam zvažovať skôr sedačku bez pultíka, avšak chcela som sa opýtať, či neviete o takej, ktorá dosahuje podobných bezpečnostných a funkčných kvalít ako spomínaná Cybex. Určite chcem sedačku s polohovateľnou základňou a uchytenie v aute pásmi (príp. aj isofix, ale primárne s možnosťou uchytenia pásmi).

Prípadne, či mi radíte najprv autosedačku do 18 kg, keďže vajíčko nám už prestáva byť pohodlné, ale 9kg ešte nemáme.

Vopred vďaka za odpoveď,
Lenka

Ahoj!

Čo sa týka tejto kategórie a polohovateľnej základne, je to takmer nereálne, nájsť ďalšiu takú podobnú. A okrem toho by som ešte dodala - aj keď táto funkcia vyzerá efektne a schopne, ten náklon sa zmení len minimálne, a nemyslím preto, najmä u starších (rok+) detí, že to až tak zaváži.

Tvoja dcérka je ešte pomerne maličká - nemá ani rok a tých 9 kg, a teda neviem, či by som ešte chvíľku neostala v kategórii 0-18 kg, najmä aj čo sa tej polohovateľnosti týka. Pri prechode na väčšiu by som, ako som tu už aj spomínala, ja osobne za pultík veľmi bola. Ak ste túto skúšali a nesedí, budiž, presne preto je dobré skúšanie - nie každému všetko sadne. Preto naozaj, najmä ak je drobná, pozri najprv dobré bezpultové sedačky do 18 kg - Britax Romer First Class Plus vám dlho vydrží (pásová), Joie Spin 360 (isofix) je skvelou voľbou (z tých drahších a bezpečných), Maxi-Cosi Opal… je tam toho veľa, aj keď väčšina je buď pásov alebo isofixová (minimálne tak v jednom smrere a druhá možnosť v protismere…).

Po vyrastení z takejto autosedačky, čo pri tvojej dcérke vidím na 3 a pol-4 roky cca, by som prešla na pult a potom bez pultu, alebo rovno bez pultu. Tu naozaj potom na polohovaní až tak nezíde - a ten pult slúži dosť aj ako opierka pod hlavu (moji synovia na ňom dosť pospávali, keď už teda). Víťaž jedného z testov Joie Trillo Shield (alebo Trillo LX už bez pultu) je super, a teda aj tá Tebou spomenutá Pallas-ka je skvelá, ale určite až po tých 9 kg, ideálne a realisticky až po roku a pol dieťatka. A ešte za zmienku stojí Kiddy Guardianfix.

A ešte k inšpirácii na nepultové sedačky, keby si predsa len chcela už teraz nejakú bezpečnú, vhodnú aj z väčšej kategórie, a predsa bez pultu. Ja by som pozerala na Britax Romer Evolva, Maxi-Cosi Titan Pro či Joie Bold…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.