Ktoré kočíky možno otáčať prehadzovaním rúčky?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobry vecer,

potrebovala by som radu, pri ktorom kociku je mozne menit smer jazdy nie otacanim celej sportovej casti, ale iba priklad packou na kociku?

Dakujem za radu
Pekny vecer
K.

Ahoj,

áno, existujú. Okrem high-endového Bugaboo Cameleon či ťažšieho Quatro Monza sú to napríklad aj Joie Mirus alebo Brevi Verso. Ľahké a ultraľahké varianty (ako Mee-go Feather) sú však podľa môjho názoru skôr na veľmi občasné, resp. príležitostné používanie.

Bugaboo Cameleon 3

Quatro Monza

Joie Mirus

Brevi Verso

Mee-go Feather

Jednou z najzaujímavejších noviniek tohto typu, dokonca s kolesami otočnými v oboch smeroch, je Ergobaby 180.

Ergobaby 180

Pri kočíkoch s prehadzovaním rúčky tiež treba rátať so zmenou ťažiska pri sedadle v protismere - obvykle je ovládanie ťažšie, takisto aj dvíhanie na obrubník. Preto je týchto modelov menej a sú aj menej obľúbené, ako tie s plnohodnotne reverzibilným sedadlom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli