Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý kočík Mutsy - aké sú rozdiely, a prípadné podobné typy?

Zodpovedané
22. jan 2019

Dobrý deň,

zaujali ma popisom kočíky značky Mutsy, avšak, je medzi Evo/Igo/Nexo eventuálne Nio nejaký zásadný rozdiel? Akurát som našla, že Nio má teleskopicky nastaviteľnú výšku rukoväte, čo by bolo veľkou výhodou, keďže moja výška je sotva 162 cm a manžel je vysoký. Tiež by som sa chcela opýtať, aký je rozdiel medzi nafukovacími a penovými/gumovými kolieskami, čo je výhodnejšie do terénu?

Viete mi ponúknuť aj lacnejšiu variantu kočíkov Mutsy?

Ahoj!

Evo je taký základnejší model, konštrukcia je klasická a funkcie mestské. Rúčka sa dá nastaviť otáčaním, takže problém pri rôzne vysokých rodičoch by nemal nastať.

IGO je modernejší model s Lkovou konštrukciou a teleskopickým vysúvaním rúčky. Po novom ho však nahradil novší i2. Prirodzené pruženie konštrukcie ako aj celkový dizajn sa mne osobne viac pozdávajú u tohto modelu.

Nio je novinkou kombinujúcou výhody oboch, pričom je zároveň odIGo/i2 o niečo ľahší. Pridaj k tomu o niečo dostupnejšiu cenu, terénnejšie jazdné vlastnosti a väčší nákupný košík a myslím, že s Niom budeš viac menej najspokojnejšia.

Čo by som ja osobne vytkla kočíkom Mutsy sú striešky - i na nových vylepšených modeloch sú stále pomerne krátne, najmä v ľahu. Rátaj s tým, že určite budeš potrebovať clonu. Sedadlá tiež nie sú z tých najväčších. Z lacnejších alternatív k Mutsy kočíkom by som zvážila Moon ReSea či Cybex Balios S.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.