Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý kombinovaný kočík - ABC Design Condor 4, Britax Romer Smille III, Petite&Mars Grand II..? Názory, pripomienky?

Zodpovedané
19. aug 2020

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s pár otázkami... Dieťatko sa má narodiť koncom októbra.

Čakáme tretie dieťa, kočík po dvoch predchádzajúcich už nemáme a premýšľam nad niektorým z týchto. V našom okolí v miestnych predajňach sme ich nevideli "naživo" a nemali "v ruke", tak dedukujeme len cez net...

Nechcem korýtkové ležanie, nafukovacie kolesá.
1. ABC Design Condor 4 (prípadne Salsa 4, Viper... neviem, aké presne sú medzi nimi rozdiely)
2. Britax Romer Smille III
3. Petite&Mars Grand II

1. ABC Design Condor 4 sa mi páči vizuálne, je asi robustnejší, manžel je vyšší, možno aj pre neho lepšie. Odrádza ma trochu, že športová časť sa nedá zložiť spolu s podvozkom ako jeden celok. Aká je s ním manipulácia, nie je veľmi "ťažkopádny"?

2. Britax - vraj dobrá značka, v okolí maminky veľmi chvália, trochu vyššia cena, ale inak sa mi páči.

3. Petite&Mars - lacný; neviem, či kvalita zodpovedá cene, alebo prekvapí. Odrádza ma, že vanička sa dá premodelovať na sedenie na športovú časť. Neviem, či to je výhoda, alebo skôr naopak.

Poprosím prípadné pripomienky k týmto kočíkom, prípadne návrhy na iné podobné modely, nepáčia sa mi robustné vaničky.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Ahoj!

Začnime od začiatkov tvojho vlastného výberu. ABC Design Condor 4 je jednoznačne príjemný model so športovou časťou korýtkovou. Nie je zlý, ale je podstatne tvrdší ako sesterská, nekorýtková Salsa 4 - tú ti odporučím podstatne skôr. Príde mi ovládateľnejšia a pohodlnejšia aj vďaka mäkkému systému odpruženia v zadnej časti konštrukcie, ktorý Concodr nemá. Ak ale toto nie je vec, ktorá by u teba zavážila, podľa mňa je to dobrý výber a môžem ti ho kľudne schváliť. Ešte ale pridám, že podobný, jednoduchší - a aj podstatne lacnejší model zoženieš aj pod názvom Touragoo Ramble - to by bol zaujímavý pohľad pre prípad, že ti na cene záleží, a stačí ti niečo také na začiatok, napr. rok a pol (2kombi - 380e https://www.brendon.sk/touragoo-ramble-plus-3-i...), a potom vymeníš za niečo ľahšie a neotočné.

Viper by som absolútne vylúčila - v protismere má zlé ťažisko, je ultra ťažký a veľký - to je naozaj pre veľkých ľudí čo ho neskladajú a denne jazdia veľmi veľmi zlé chodníky a poľné cesty.

Britax Romer Smile 3, vcúčšía, le pohodlný a funkčný model. Za mňa môťže byť - najmä ak oceíšč a využiješ tie väčšie kolesá. Kočíky od Britax-u sú tak všeobecne, podľa mňa, pol na pol. Časť je super kvalitná a prepracovaná - sú to najmä tie, ktoré sú pôvodne odkúpené od severských značiek, a k nim patrí aj smile. Britaxácke vlastné línie B-Agile a B-Motion už sú potom trochu jednoduchšie, slabšie v zmysle nie každému tak sadnú, ale zasa sú cenovo dostupné / a o tých sa aj trak nebavíme. Naopak, ak by skladnosť nebola zásadným kritériom, ich iná severská akvizícia - Britax Go Big2 je jednoznačne skvelým modelom na rozličné povrchy, ktprý je na jazdenie ultra príjemný.

Petite&Mars Grand 2 je evolúciou o dosť cenovo dostupnejšieho predchodcu G-mini Grand, a teda je to príjemný, ale naozaj len začiatočný kočík. Za mňa by mal byť trošku lacnejší. Ak si nenáročná a rátaš s kočíkom tak na rok, je to zaujímavá voľba. Ale do terénu moc nebude, kolieska vpredu sú veľmi malé. Plus, pomerne plytká vaničková časť na zimu nie je top - ale zvládnete to s dobrým fusakom. Sedák je logicky naozaj dosť malý, preto hovorím o limitovanom čase využiteľnosti. Ja si myslím, že v tej kategórii 2v1 nájdeš aj podstatne lepšie modely - Diono Quantum je jednoznačne funkčnejší aj priestrannejší, ale aj trochu ťažší.

Pre mňa tu vychádza najlepšie asi najskôr tá Salsa 4, ak nepotrebuješ nič brutál extra, ale oceníš super priestranné nadstavby, alebo Smile, ak niečo extra čo sa dizajnu a prepracvovania týka naopak vyžaduješ.

Ak by som ale mala poradiť nejaké kvalitné, praktické modely, čo dlhšie využiješ, aktuálne by som určite pozerala aj na Teutonia Trio (pekné výpredajúvé ceny akurát), Baby Jogger City Premier - kvalitna, aj terén, aj skladnosť, a super priestranný; či Gesllein FX4 - ľahký no schopný…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.