Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý kombinovaný kočík je lepší - Wiejar Exclusive, Junama Mirror, Junama Onyx?

Zodpovedané
2. okt 2020

Poprosím, aký kočik je lepší: Wiejar Exclusive alebo Junama Mirror, Junama Onyx?
Ďakujem

Ahoj!

Wiejar Exclusive - myslíš určite EXCLUSIVE radu modelu Modo s lesklými časťami a metalickými detailmi - je za mňa veelmi jednoduchý kombinovaný kočík, kde ja osobne by som byužila maximálne tak hlbokú vaničku. Mimo pekného vzhľadu (iba) hlbokej časti… Je ťažký, neskladný, s nie moc praktickou športovou časťou, a nijak špeciálne netestovanou autosedačkou, takže tú 100% poradím pozerať iba z tých lepších značiek (sú aj lacnejšie Joie, a aj tie dáš na Maxi-Cosi typ adaptérov, takže určite pozeraj radšej na tie). Ja osobne by som si ho pravdupovediac nevybrala, za mňa za to nestojí.

Junama Mirror je na tom podobne, aj keď teda výzor má omnoho efektnejší. Je ale ešte ťažšia (14,9 kg), ešte neskladnejšia, a takisto s nepraktickým športiakom aj originál poľským vajíčkom. Naživo mne osobne tie metalické plasty prišli veľmi lacno vyzerajúce, tak ja neviem, či ti ju mám odporučiť. Junama Onyx je plus mínus to isté, aj keď trochu minimalistickejšie farebné, čo mi príde (osobne) lepšie… ALE, za tú cenu (cez 700 eur dvojkombinácia) je to za mňa NIE. Ten kočík je trápenie stále nakladať (15,5 kg!), a nevydrží až tak dlho, keďže nie je taký praktický po vaničkovej nadstavbe. A ten malý nákupný košík… Ak by sa dal kúpiť lacnejšie, alebo by sa dala kúpiť len vanička, ok, ale mimo toho, ja by som si ho nekúpila. Chápem ale, že je to tvoja preferencia, a v takom prípad evezmi hlavne negatíva do úvahy a ak ti to za to stále sotjí, kúp si najpratnejší z nich (ale bude stále veľký).

Ja by som ale poradila kúpiť buď niečo lacnejšie a praktickejšie - napríklad Bebetto Nico Estilo je v takýchto metalických elegantných farbách, a je lacnejší; alebo len hlbokú vaničku, napríklad sa dá kúpiť u modelu Bexa (Fresh) Light (https://www.aladdin.sk/hlboke-kociky/bexa-hlbok...), a k nej lepšiu autosedačku a neskôr lepší, praktickejší športiak.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.