Ktorý kombinovaný kočík? Odpružený, ľahký, spratný, vanička aspon 60 cm od zeme. Do 450€ - aj bazár

Zodpovedané
21. okt 2019

Ahoj Eli,

bola by som ti velmi vdacna, keby si mi poradila. Potrebujem kupit kocik - nebudem mat moznost ho osobne vyskusat, kedze som v zahranici. Predtym som mala Anex Sport - pacil sa mi vzhladovo, udrzbou, hlavne odpruzenim a i tym, ze mam vanicku,ktora nie je polozena nizko. Ja mam 170cm a priatel ma 197 cm.

Co hladam teraz:
Kocik s odpruzenim, kedze budem vela chodiť po dlazobnych kockach. Dno vanicky nie nizko, inak to ma priatel po kolena 🙄.Babo sa narodi koncom oktobra. Bolo by fajn,keby bol spratnejsi ako Anex, mozno nejaka vanicka, co sa da zlozit. Ale uvazujem uz i nad polskymi, kedze odpruzenim su super, vzhladovo skor jednoduchsi. A nemal by byt velmi tazky.

Nevadi mi ani, ak by bol z druhej ruky - viem podla seba, ze som kocik predala ako novy. Budget tak do 450€ by bol idealny. Viem,ze skandinavske su vyssie (Joolz, Stokke), ale asi su dost tvrde. A asi nemusí mat nosnost vyssiu ako 15 kg - sportova cast, kedze viem, ze mi deti potom uz dost bezkaju, a okrem toho mam na neskor Valco Snap.

Moc by mi tvoje rady pomohli.
Dakujem

Ahoj,

mne osobne príde ako dobrý kompromis ABC Design Salsa 4. Áno, je trochu nad rozpočet (takže možno bazár, ale pozor - klasicky, do ľahu polohovateľné sú len športiaky 2018+, pred týmto bol kočík korýtkového typu, čo potom zmenili). No to mäkké odpruženie, fajn váha (pod 12 kg), veľký košík a XXL striešky. Podľa mňa by ti vyhovel. Rovnako aj tým, že je to teda kočík vyšší, väčší - ani muž nebude vyzerať ako s kočiarom pre bábiky. Každopádne trojkombinačný set aj s autosedačkou a nánožníkom sa dá zohnať už od 550, čo je za ten pomer cena - funkcionalita veľmi fajn suma a stojí za zváženie.

ABC Design Salsa 4

Z poľských - Bebetto Luca je vysoký a ponúka dobrý pomer ceny a výkonu, ako aj príjemného dizajnu. Vojdeš aj do 400 eur (dvojkombinácia).

Bebetto Luca 2018

Anex-y aktuálne vynovili športové sedadlá, takže určite stoja za kuk - ale ani tie, nové, nie sú vyslovene lacné (dvojkombi od cca 590 eur).

Váhovo super na svoj typ a lacnejší, Kinderkraft Prime 2019 - ale teda, je to budgetová možnosť. Joie Mytrax je tiež super aj v kombinácii. Len sedák športiaku je neotočný (a nie je extra vysoký - tak normálne. Rúčka je nastaviteľná.

Kinderkraft Prime 2019

Joie Mytrax

Z bazárových by som ja osobne jednoznačne pozerala po Britax Go a vyšších radách - úžasný kočík s vaničkou vysoko (aby ste sa nenazohýbali), ale sedákom nižšie (aby si dieťa nastúpilo aj samo). Plus robustnejší, takže nebude vyzerať prťavo ani pri vyšších rodičoch. Top rúčka, skvelá manipulácia, pruženie. Sedadlo nejde úplne do ľahu, ale to sa dá dokúpiť (došiť).

Britax Go

Okrem toho, kľudne aj Stokke - nie sú to tvrdé kočíky (mimo Xplory). Taký Trailz by určite vyhovel, ale je žiaľ väčší a ťažší (aj po zložení). Bugaboo Buffalo je dosiaľ asi neprekonaný, aj keď starší Bugaboo model, super pozrieť v bazári tiež. A nie je nízky.

Stokke Xplory V5

Stokke Trailz Terrain

Bugaboo Buffalo

Okrem toho v bazáriku kuk aj Jané Crosswalk, ale aj ten je žiaľ skôr z ťažších. Toť daň za výšku a odpruženie.

Jané Crosswalk

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli