Ktorý ľahký športový kočík?

Zodpovedané
8. okt 2018

Ahoj, už dlhšiu dobu hľadám športový kočík (ľahší, možno až buginu, ale nie golfový kočík) a žiadny mi nevyhovuje. Je mi jasné, že dokonalý nenájdem, ale predsa. Nemusí mať otočnú sedačku, mal by byť ľahký a skladný a mal by aj nejako vyzerať. Páči sa mi jednoduchý, elegantný dizajn. Mal by zvládnuť i horší mestský terén (zlé chodníky, tráva, park). Napr. dizajnovo sa mi páči Mutsy Nexo, veľmi, ale nepáčia sa mi kolesá a obávam sa kvality. Možno nejaký Babyjogger by bol fajn, ale nepáči sa mi dizajn a to, že chrbtová opierka ide veľmi dozadu. Nepáčia sa mi klasiky ako Britax, Valco, Petite&Mars. 😆 Čakám na podrobnejšie obrázky Hartan i-mini. I teraz máme Hartan, VIP už s novým dizajn a milujem ho, ale skladať ho do auta nie je bohviečo. Gesslein S4 by možno prichádzal do úvahy, ale vraj zákaznicky servis nič moc... asi si nevyberiem. 🤦‍♀️

Ahoj,

určite máš pravdu v tom, že “dokonalý” jednoducho neexistuje. Najmä u skladnejších kočíkov platí, že vždy niečo chýba - niečo má na úkor inej vlastnosti. Buď menšie sedadlo, strieška, košík, kolesá, špecifický dizajn. Vždy sa niečo nájde.

Môj osobný favorit v tejto kategórii je GB Qbit+. Možno sa ti na prvý pohľad bude zdať dizajn zvláštny, ale videla som ho naživo v dvoch farbách a v čiernej je náhodou prudko elegantný. Kolesá sú kvalitné a zvládnu bežné mestské nerovnosti, sedadlo ide do ľahu a je pohodlné. Kočík tiež zložíš na naozaj malý rozmer.

GB Qbit+ All-Terrain

Určite by som rada spomenula aj Quinny Zapp Xpress v prípade, že nepotrebuješ úplný ľah, prípadne otočný korýtkový Zapp Flex. Sú to krásne, mestské a skladné športiaky s praktickými funkciami a neopozeraným minimalistickým dizajnom.

Quinny Zapp Xpress

Quinny Zapp Flex

Ak si však fanúšikom značky Hartan a nemáš tam veľmi čo vytknúť, I-Mini by nemusel byť zlou voľbou tiež. Sedák je však nie úplne najväčší. Skôr by som asi zvážila ten Nexo - kolesá novších modelov sú vylepšené, pena je kvalitnejšia a hlučnosť minimálna.

Hartan I-Mini

Mutsy Nexo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli