Ktorý moderný kočiar hojdá?

Zodpovedané
14. feb 2019

Rada by som sa opýtala, ktorý kočík bude spĺňať moju požiadavku “hojdania”. U prvorodeného som mala kočiar, ktorý sa nehojdal - mohla som synceka učičíkať len pohybom kočiara dopredu dozadu, no nie klasickým hojdaním. Tiež sa veľa veľa presúvame autom, tak aby mal jednoduchý systém skladania do auta, aby sa dal dokúpiť skate pre staršie dieťa, aj priestrannejšia vanička by bola fajn a možnosť prichytenia vajíčka na konštrukciu.

Ďakujem veľmi pekne za tip, cítim sa stratená v mori značiek.

Ahoj,

žiaľ neuvádzaš rozpočet, ale teda ak mám odhliadnuť od ceny a pozerať iba na funkčnosť, jednoznačne ti odporučím Britax Go Big. Je to vyslovene hojdavo odpružený, all-terrain kočík s priestranným otočným sedadlom, veľkou a vysoko umiestnenou vaničkou, kompatibilný s autosedačkou i originál skejtíkom pre súrodenca, naviac s perfektným nákupným košíkom, skvelou ovládateľnosťou a množstvom super vychytávok.
Skladanie nie je zložité - hotové raz-dva, ale po zložení nie je najmenší. Ak ale dáš dole kolesá, určite ti vojde aj do nie obrovského kufra auta. Nevýhodu vidím aj v nie úplne najnižšej váhe, zároveň to však nie je ťažký kočík a ovládanie “jedným prstom” je tak príjemné, že si jeho váhu až tak neuvedomíš. Rozumiem však, že to nie je lacný kočík - aj keď, po dopoužívaní sa naisto dá predať a tým sa cena pre teba v podstate znižuje - ale ako investícia je to dosť. Každopádne ho určite zváž, lebo u väčšiny iných kočíkov budeš musieť s kompromismi alebo nedostatkami skôr.

Britax Go Big2

Ďalším modelom, ktorý by som ja osobne zvažovala, by bol Emmaljunga Viking. Výborná kvalita, podvozok i jazdné vlastnosti.

Emmaljunga Viking

Inými hojdavými a podstatne lacnejšími kočíkmi sú tie z kategórie robustnejších, najmä poľských značiek.

Dobrou voľbou by mohla byť značka Bebetto a jej dvojnásobne odpružené modely ako Bresso či Murano. Okrem nich je zaujímavá aj jej sesterská značka Venicci s podobne riešenými športovými časťami. Rátaj tu však s horšou skladnosťou a vyššou váhou.

Bebetto Bresso

Bebetto Murano

Ak by si uvažovala aj o klasickejšom type konštrukcie, mojou radou bude Navington Corvet, ktorý spája tradičé prvky s lepšou skladnosťou a modernými funkciami nadstávb.

Navington Corvet

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli