Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý športový kočík - Valco Snap 4, alebo Gesslein S4 Air+?

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobry den.

Chcela by som sa opytat, ci radsej doporucite kocik Valco Snap 4, alebo Gesslein S4 Air+. Viem ze kazdy ma svoje plus a minus. No hladame spratny kocik. Mame momentalne Peg-Perego Book Plus, ale nas maly je tam tak napratany. Ma 7 mesiacov a skoro 9 kg ☺️ Byvame na dedine, kde su prevazne chodniky. U toho Valca zvazujem radsej nafukovacie kolesa. Ale zas ten Gesslein ma aj odpruzenie. No neviem.

Dakujem pekne za odpoved a prajem pekny den.
Monika

Ahoj!

Medzi Valco Snap 4 a Gesslein S4 Air+ sa ja asi prikloním skôr ku Gessleinu. Pôsobí na mňa kvalitnejšie a odolnejšie.

Valco má kopu výhod, ale je to kočík bez odpruženia a s ťažiskom, ktoré odporúčam odskúšať aj s naloženým dieťatkom pred tým, než ho kúpiš. Mne osobne nevyhovovalo, ale mnohésú s ním ok, predsa len - radšej skús, nech vieš, ako si na tom ty sama. Ak budeš jazdiť prevažne po chodníkoch, nafukovacie kolesá veľmi nezavážia - ale ak plánuješ z chodníka aj pravidelne zísť, tak za mňa Valco jedine s nafukovačkami. Penové kolesá nachytajú kamienky takmer okamžite a aj keď to vyslovene hrkálky nie sú, je to jednoducho tvrdší kočík.

Gesslein má podľa mňa podvozok a kolesá vyriešené podstatne lepšie a aj keď sú vo svojej podstate penové, kamienky nenaberajú a sú aj kvalitne odpružené, Zvládnu tak, bez potreby ťažších nafučiek, aj prípady, kedy sa vyskytnete mimo chodníka. Myslím si, že aj sedák je dobre riešený a nie je “šuštiakový”, príde mi to lepšie riešenie (Valco však má zasa dlhšiu opierku na nohy, čo je výhoda pre neho). Gessleinu by som ešte vytkla striešku, ktorá by určite mohla byť dlhšia. Takže tieto negatíva zváž a ak si si nimi ok, za mňa - Gesslein. No ak, naopak, skôr záleží práve na nich, Valco bude tvojou voľbou.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.