Ktorý športový kočík - Valco Snap 4, Petite&Mars Easy alebo Street, prípadne Peg-Pérego Book?

Zodpovedané
20. mar 2019

Dobrý večer.

Neviem sa rozhodnúť, ktorý kočík by bol najlepší. Rozmýšľam medzi Valco Snap 4, Petite&Mars Easy alebo Street, prípadne Peg-Pérego Book. Vôbec si neviem medzi nimi vybrať.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

čo sa tvojho výberu týka - neviem veľa detailov. Napríklad na aký terén, aké používanie, či veľa skladať do auta a či skôr do obchodov. Poďme po poriadku.

Valco Snap 4 je obľúbený najmä pre jeho nizunkú váhu a skladanie dovnútra a ak hľadáš kočík na časté nakladanie/vykladanie z auta a neplánuješ každý deň zdolávať 100 obrubníkov, mohol by byť tým pravým orechovým.

Valco Baby Snap 4

Petite&Mars Easy je budgetovou - fakt lacnou voľbou pre nenáročného rodiča. Je to pomerne tvrdý kočík na prechádzky skôr rovnými chodníkmi, pričom na ňom oceníš aj XXL nákupný košík (napríklad, ak s kočíkom počas prechádzky zablúdiš aj do potravín). Po zložení nie je úplne najmenší, takže pozor aj, aby ti nezabral celý kufor.

Petite&Mars Easy

Petite&Mars Street je vyšší model, teda prepracovanejší a s viac funkciami, pritom však dostatočne ľahký a relatívne spratný. Skladá sa jednoručne, aj keď sedadlom do von. Je o čosi ťažší než Valco, ale aj pevnejší, odolnejší model. Ja oceňujem aj fakt, že nie je zo šuštiakoviny. Je takým stredom ľahkosti/spratnosti a výkonu.

Petite&Mars Street

Peg-Pérego Book by som ja osobne vylúčila - je v tejto kategórii z tebou vybraných tak nejak najmenej vhodným. Príde mi totiž zbytočne tvrdý a sedák tak akosi menší. Perfektným je samozrejme obrovský kôš, no trochu zavadzia nohám najmä vyšších rodičov.

Peg-Pérego Book

Mojou voľbou z tebou vybraných by bol asi Petite&Mars Street, pretože Valco Snap 4 som už skúšala a mne osobne tak úplne nevyhovel. Vždy je to o tvojich potrebách. Je veľmi dobré si ho pred kúpou skúsiť naživo, lebo každému sadne niečo iné.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli