Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktorý športový kočík - Valco Snap 4, Petite&Mars Easy alebo Street, prípadne Peg-Pérego Book?

Zodpovedané
20. mar 2019

Dobrý večer.

Neviem sa rozhodnúť, ktorý kočík by bol najlepší. Rozmýšľam medzi Valco Snap 4, Petite&Mars Easy alebo Street, prípadne Peg-Pérego Book. Vôbec si neviem medzi nimi vybrať.

Ďakujem za radu.

Ahoj!

Čo sa tvojho výberu týka - neviem veľa detailov, napríklad na aký terén, aké používanie, či veľa skladať do auta, a či skôr do obchodov… No poďme po poriadku. Valco Snap 4 je obľúbený najmä pre jeho nizunkú váhu a skladanie dovnútra, atakže ak hľadáš kočík na časté nakladanie/vykladanie z auta a neplánuješ každý deň zdolávať 100 obrubníkov, mohol by byť tým pravým orechovým.

Petite&Mars Easy je budgetovou - fakt lacnou voľbou pre nenáročného rodiča - je to pomerne tvrdý kočík na prechádzky skôr rovnými chodníkmi, pričom na ňo oceníš aj XXL nákupný košík (napríklad, ak s kočíkom počas prechádzky zablúdič aj do potravín). Po zložení nie je úplne najmenší, takže pozor aj, aby ti nezabral celý kufor.

Petite&Mars Street je vyšší model, teda prepracovanejší a s viac funkciami, pritom však dostatočne ľahký a relatívne spratný. Skladá sa jednoručne, aj keď sedadlom do von. Je o čosi ťažší než Valco, ale aj pevnejší, odolnejší model. Ja oceňujem aj faktm že nie je zo šuštiakoviny. Je takým stredom ľahkosti/spratnosti a výkonu.

Peg-Pérego Book by som ja osobne vylúčila - je v tejto kategórii z tebou vybraných tak nejak najmenej vhodbým. Príde mi totiž zbytočne tvrdý a sedák tak akosi menší. Perfektným je samozrejme obrovský kôš, no trochu zavadzia nohám najmä vyšších rodičov.

Mojou voľbou z tebou vybraných by bol asi Street, pretože Valco som už skúšala a mne osobne tak úplne nevyhovel, ale vždy je to o tvojich potrebách. Je veľmi dobré si ho pred kúpou skúsiť naživo - každému sadne niečo iné.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.