Kupovať trojkombináciu?

Zodpovedané
12. okt 2018

Ahoj,
som uplny zaciatocnik, mam vo vsetkom detskom chaos. Okolie mi radi nekupovat hned troj a viac kombinaciu kociku, ze staci kupit na zaciatok hlboky kocik a ked budeme potrebovat sportovy, kupit potom podla potreby... Poprosim o radu a usmernenie pri vybere kociku, babatko pride v polovici februara.
Dakujem.

Ahoj,

určite netreba hádzať všetky kombinované kočíky do jedného vreca, ale je určite pravda, že - najmä u tých lacnejších - môže športová časť riadne zaostávať. Pokiaľ si absolútne nie si istá, čo vlastne od kočíka chceš a očakávaš, určite je prístup - kúpiť najprv len hlboký kočík, prípadne kombináciu s autosedačkou - veľmi dobrý nápad.

Odporučila by som napríklad kúpiť podvozok a vaničku (prípadne aj autosedačkou), napríklad značky Cam Dinamico Up či Cam Techno, Inglesina Aptica, Cybex Priam,
Mutsy Evo či i2. Ak by ti nakoniec vybraný kočík vyhovoval tak, že by si nechcela meniť, dokúpiš aj športovú časť.

Cam Dinamico Up

Cam Techno

Inglesina Aptica

Cybex Priam so sedadlom Lux Seat

Mutsy Evo

Mutsy i2

Ďalším prístupom je vybrať dobrý športový kočík a vyskladať zvyšok kombinácie okolo neho. K veľkému množstvu športiakov totiž pripojiť aj vaničku a autosedačku. Tu si treba rozmyslieť, či potrebuješ kočík skôr terénny, robustnejší, alebo ľahký, skladný; či potrebuješ otočné sedadlo; prípadne či ti vyhovuje korýtkový typ sedenia. Keď si ujasníš typ športiaku, doplniť k nemu vaničku a autosedačku už nebude veľký problém.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli