Kvalitná, šmrncovná trojkombinácia kočíka do 1500 eur, skladná (jednou rukou), do aspoň 2 rokov

Zodpovedané
4. sep 2019

Ahoj Eli,

už si dlho lámem hlavu nad výberom kombinovaného kočíka. Takže hľadám naozaj kvalitný kočík, u ktorého ma neodradí žiadna "chybička krásy". Cena asi do 1500e. Budeme mať decembrové baby, takže aby strieška nebola nejaká extra tenká a neprefukovalo mu dovnútra, a dala sa predĺžiť. Kolesá do terénu, aby sa ľahko dal skladať jednou rukou a aby nezabral celý kufor v aute. V neposlednom rade si potrpím hlavne na tej športovej časti, keďže po pár mesiacoch užívania kočíka nebudem chcieť kupovať hneď nový športiak - takže aby do tých 2-2,5 roka nám poslúžil. A v neposlednom rade, aby bol šmrncový a pekný dizajn. 🙂

Ďakujem za rady. 🙂

Ahoj,

mňa osobne prvý v tejto cene, napadol Cybex Priam. Je to taký všestranný model “do voza aj do koča”, priestranný, pevný, mesto aj nerovnosti, relatívne skladný a s primeranou váhou.

Cybex Priam 3

Podobným, praktickým, prevažne mestským typom čo zvládne aj aký taký terén, by mohol byť aj Oyster 3 či Mutsy Icon (tu sa k strieške zíde ešte clona). V tejto kategórii je super jednoznačne aj Bugaboo Fox.

Babystyle Oyster 3

Mutsy Icon

Bugaboo Fox

Ak ale realisticky hovoríme o teréne (naozaj teréne), ja osobne by som určite pozerala na NXT60 (korýtkový) alebo NXT60 F (flat = nekorýtkový). Sú to relatívne (na svoju kategóriu) super skladné kočíky, zároveň však pevné, silné, odolné, s kolesami v troch verziách na výber (aj nafukovacej a nafukovacej s extra dezénom). Plusom sú aj super materiály a extra dlhá ložná plocha. Aj keď dizajn je zameraný funkčne, nenechqj sa pomýliť - sú to luxusne vyrobené kočíky.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Mima Xari s novým sedákom Sport je tiež zaujímavou voľbou - luxusnou, nie vyslovene terénnou, ale prejde všetko možné (vďaka super jazdným vlastnostiam).
Ešte spomeniem aj Stokke Trailz - tam je ale skladnosť nič moc, a podobne fungujúci Joolz Geo (mne osobne príde trochu ťažký a veľký aj po zložení).

Mima Xari Sport

Stokke Trailz Terrain

Joolz Geo2

Novinka Bumbleride Era s 12 kg je tiež skvelou možnosťou do terénu.

Bumbleride Era

Hartan VIP GTX je aktuálne veľmi štýlovým a asi najľahším kombinovaným modelom tejto kvalitnej, aj do terénu vhodnej značky.

Hartan VIP GTX

A pozornosť si zaslúži aj Gesslein Indy či už s klasickým sedadlom Comfort alebo inými voliteľnými štýlovými sedákmi.

Gesslein Indy Comfort (Classic)

Ešte jednu vec dodám. Ak ide aj o terénny kočík, skladanie jednou rukou je veľmi málo časté. Nie je to ani veľmi podstatná vec, ak je skladanie jednoduché - radšej sa zameraj na iné vlastnosti kočíka. Jednoručné skladanie je potom skôr častejšie u tých ľahkých, jednoduchších neotočných modelov a cestovných kočíkov - fakt by som to u full-size kombinácie neprioritizovala.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli