Kvalitný ľahký golfový kočík z bazáru - spojená rúčka/jednoručné ovládanie a nehrkotavé kolesá/pevná konštrukcia

Zodpovedané
21. sep 2020

Ahoj Eli,

poprosím Ťa o radu. Zháňam kvalitnejší golfáč (alebo skôr "buginu" so spojenou rúčkou - čo nie je nevyhnutnou podmienkou, aby rada by som ovládala jednou rukou) na občasné kočíkovanie - ako kočík, ktorý budem mať v aute a hocikedy ľahko vytiahnem a rozložím. Nemusí byť ultraskladný do lietadla, ale ocenila by som, keby je čo najľahší (plánujeme druhé dieťa a chcem, aby som ho bola schopná v akomkoľvek štádiu tehotenstva v pohode vyložiť a naložiť do auta 🙂). Plánujem kúpiť na bazáre.

Chcela by som, aby bol čo najpevnejší, nehrkotavý a aby mal aspoň aké-také odpruženie na občasné nerovnosti terénu. Zatiaľ zvažujem Cybex Callisto, len tam ma trochu odrádza váha 8 kg.

Ďakujem za tipy 🙂

Ahoj,

ja by som asi v prvom rade pozerala po Baby Jogger City Mini Zip - jeden z jazdne naj, čo sa týka golfiek resp. hybridov golfiek a športového kočíka so spojenou rúčkou. Z bazáriku ho zoženieš aj za fajn cenu. A aj keď najlacnejší určite nebude - no stojí za to, aj ho potom predáš.

Baby Jogger City Mini Zip

Okrem neho by som určite pozerala na Cybex-y, aj keď mojou voľbou, aj z hľadiska ovládateľnosti a priestoru chrbtovej opierky, by bol asi skôr Eezy S+.

Cybex Eezy S+

Ale je mi jasné, že bude o čosi drahší než starší (no aj vekovo starší, a tým pádom asi aj menej pevný a viac vekom opotrebovaný) Callisto.

Cybex Callisto

Aj niečo ako Easywalker Buggy XS by podľa mňa sadlo, aj keď teda to už je taký ultraskladný model.

Easywalker Buggy XS

Z takých golfokových potom ešte odporučím jednoznačne značku Maclaren - čo sa dlhodobej výdrže a aj jazdných vlastností či priestoru pre dieťa týka, naozaj topka. Pre spojenú rukoväť pozeraj ich Arc líniu, resp. tie novšie modely, ak ich vôbec v bazáriku nájdeš (ale aj tie klasické golfáče jazdia veľmi pekne). Tiež sú ťažšie, ale pri manipulácii viac ako kilo dvoch (u kočíkov pod 10 kg) až tak nezaváži, skôr je dôležitá konštrukčná kvalita a ňou dané jazdné vlastnosti.

Maclaren Techno Arc

Maclaren Quest Arc

Z nových kuk dopredaj na Gesslein S1.

Gesslein S1

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli