Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahká trojkombinácia do mesta aj na zhoršený terén. Gesslein F4, Bugaboo Cameleon, Zopa Move?

Zodpovedané
24. okt 2019

Ahoj,

vedela by si, prosím ťa, poradiť alebo usmerniť v tom nekonečnom množstve kočíkov? Hľadáme trojkombináciu kočíka pre zimné bábo, hlavne do mesta na rozbité chodíky, sem tam prírodnejší terén. Mal by byť ľahko skladný do auta, nie moc veľký a ťažký kvôli výťahom. Pozeráme zatiaľ hlavne na športovú časť, keďže tá bude dlhšie využívaná - aby bola kvalitná... pozeráme aj nové, nevylučujeme ani bazár, takže cenovo sa vieme hýbať...

Zaujal nas Gesslein F4, Bugaboo Cameleon, Zopa Move - ale ten je cenovo inde než tie prvé, zatiaľ nechápem prečo...

Ďakujem

Ahoj!

Gesslein F4 mi tu žiaľ tak úplne nesedí. So škoro 13 a pol kilogramami je to kočík už ťažší, robustnejší, menej skladný. Na zhoršený terén však bude vhodný; a super je aj možnosť neskoršieho prerobenia na ľahší a skladnejší S4 dokúpením neotočného sedadla. Celkovo však, ak hľadáš niečo čo najľahšie, skôr asi nie ako áno.

Bugaboo Cameleon je jednoznačne ľahký a dobrý kočík kvalitnej značky - ALE za mňa absolútne prekonaný OMNOHO lepším Bugaboo Fox. Ak zvažuješ Bugaboo, jednoznačne podčiarkujem lepšie prevedenie, manipuláciu, výšku sedenia a celkovo dizajn u Fox-a. Jeden z naj aktuálne dostupných kočíkov. K nemu priradím aj aktuálnu, skvelú novinku Stokke Beat.

Zopa Move nie je vôbec zlý kočík - najmä za tú cenu. priesotorvo, prevedením je to však jednoduchší model, čo teda odráža aj nízka cena. Pre mestské mamičky hľadajúce kompromis ceny a kvality+dizajnu je to určite zaujímavá voľba. Cybex Balios S je podobným, veľmi podareným typom, ktorý ja osobne trošku preferujem, lebo sa mi nielenže viac páči, ale aj má väčšiu striešku a dlhšiu ložnú plochu.

Ďalšími vynikajúcimi typmi, najmä tými strednej cenovej kategórie, by boli vynikajúci Easywalker Charley (prípadne väčší brat Harvey2), Moon Style mid-size veľkosti, Valco Snap Ultra Trend (ak ide najmä o váhu), alebo limitovaná novinka šikovného dizajnu Jané Kawai.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.