Ľahko ovládateľný kočík s vaničkou - cenovo dostupný hlboký kočík aj do snehu, skladný do auta a vynesenie po schodoch

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

potrebujem poradiť s výberom hlbokého kočiara. Momentálne máme športový Peg-Pérego GT3, s ktorým som spokojná, ale v januári sa narodí druhé dieťa a tento kočiar s nasadenou vaničkou je ovládateľný len dvoma rukami, a aj tak mi to ide ťažko (165 cm, 50 kg). Hľadám kočiar, ktorý bude aj s vaničkou ovládateľný jednou rukou (aby som druhou mohla držať staršie dieťa), ľahko s ním zvládnem sneh, a poprípade ho sama naložím do auta/vynesiem po schodoch. Ide mi čisto o hlboký kočiar v nižšej cenovej kategórii. Ale zvážim aj prípadné návrhy vyššej sumy.

Ďakujem

Ahoj,

ja osobne by som si ako nižšia mamička s potrebou pohodlného hlbokého kočíka zadovážila buď podvozok + vaničku, alebo bazárové kombo modelu Cam Dinamico Up. Celkovo je pohodlný, nižšej konštrukcie, priestranný, ľahký, relatívne skladný. Akurát predné kolieska nie sú obrovské ani terénne, ale bežné veci zvládnete. A v snehu budete trochu bojovať úplne s každým kočíkom.

Cam Dinamico Up

Mimo to by som potom poradila niečo trojkolesové, ako už máš, ale ľahšie, ovládateľnejšie aj s vaničkou. Napríklad Baby Jogger City Elite s dokúpenou vaničkoui, kľudne tiež aj bazárový. Vyslovene lacný model to nie je (aj keď, keďže už je vonku dvojka, prvá generácia sa dá kúpiť za celkom fajn cenu a je stále výborná). Okrem toho sa jednoručne skladá a dá sa zložený vyniesť v ruke - aj keď, s vaničkou akurát nie.

Baby Jogger City Elite

Navrhnem aj Mutsy Nio, čo je nižší ale jazdne mimoriadne schopný model so super ovládateľnosťou.

Mutsy Nio

Posledným návrhom bude kombinácia Lionelo Mari, kde je to celkovo dobre vyhotovené všetko. Ešte aj kolesá by mohli vyhovieť a mimo toho si vieš výšku vaničky na konštrukcii nastaviť.

Lionelo Mari

Dostupná kombinácia pre nižšiu mamičku a aj na podmienky, čo opisuješ by bol aj Espiro Only.

Espiro Only 2020

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli