Ľahký hlboký/kombinovaný kočík , ktorý zvládnem nakladať aj vykladať (dedina + mesto). Názor na Bebetto Flavio?

Zodpovedané
11. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nového kočíka Bebetto Flavio. Bola som zatiaľ len v 1 obchode a tento mi bol odporúčaný. Ide o to, že potrebujem kočík, ktorý bude ľahký a ľahko skladateľný do auta, nakoľko bývame na dedine, ale často budem chodiť do mesta a tak ho potrebujem sama zložiť aj naložiť.

Bábo sa má narodiť vo februári. O športovú časť mi až tak nejde, to by som chcela kúpiť potom radšej samostatný športový kočík. Pri tomto by som športiak možno využila len na nejaké prechodné obdobie. Nechcem veľa investovať do hlbokého kočíka, a tento je cenovo celkom fajn, a aj sa nám páči. Len ja teda nemám žiadne skúsenosti s kočíkmi, značkami, kolesami, funkciami, a tento kočík ešte nemá recenzie.

Alebo kúpiť len úplne samostatný nejaký kočík s vaničkou?

Ďakujem vopred za radu.

Ahoj,

Bebetto Flavio je podľa mňa fajn model. Je podarený a nie príliš zložitý. Jedna vec mi na ňom vzhľadom k tomu, čo potrebuješ nesedí. Tento kočík určite nie je ľahký (“ľahké” kombinované kočíky za mňa určite nemôžu mať cez 12 kg, no ideálne ešte menej) a nie je ani skladný. Na kočíkovanie po dedine je absolútne vhodným kandidátom, ale na časté nakladanie, vykladanie do auta tebou samotnou to podľa mňa bude skôr utrpenie.

Bebetto Flavio

Skôr sa pozri po niečom ako Espiro Only. Je to malý a skladný kočík. Nakladať ho zvládneš aj sama, ale k tomu teda naozaj pomenší a ľahší model.

Espiro Only 2020

Takisto by som ja pozerala aj po modele Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Ak ti o terénnosť až tak nejde, ale za to váha a skladnosť zavážia veľmi, určite pozri aj na (super. veľkú vaničku) Baby Design Smooth.

Baby Design Smooth

Všetky sú tiež za rozumnú cenu, takže na použitie aké popisuješ to nebudú zbytočne vyhodené peniažky. Viem, úplne iný typ kočíkom, ale na takéto potreby by som ja ten typ robustných konštrukcií a oválnych vaničiek, ako majú títo klasickí poliaci - a teda aj Flavio, neriešila. Bude to dosť záťaž.

Samostatný hlboký až tak neodporučím. Buď bude obrovským tankom, alebo naopak skôr moderným mestským typom. A to asi na dedinu až tak nechceš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli