Ľahký kočík do ruky s dobrými jazdnými vlastnosťami ku, alebo namiesto Britax Go Big

Zodpovedané
6. aug 2019

Ahoj,

keby som zila v idealnom svete, potrebovala by som kocik:

  • s dobrymi jazdnymi vlastnostami tzn. nebude mat problem so zlymi chodnikmi v meste ani so snehom
  • bude lahko ovladatelny jednou rukou
  • bude lahky sa dat jednoducho zlozit a prehodit na plece alebo chytit do ruky

Realne. Aktualne mame kocik Britax Go Big. Milujem ten kocik, jednoducho sa ovlada, je to tank - prejde po vsetkom, je uzasne spracovany, ma obrovsky kosik. Ale mala uz ma 1,5 roka a pride nam uz velky. Jednak beha vacsinou sama, a tiez - pri cestovani kedy zozerie aj 3/4 kufra kombika.

Mala zacina chodit do jasli a po ceste tam nas caka celkom nehostinny, aj ked mestsky teren - rozbite chodniky, neodhrabany sneh a rampa na most, ktoru zdolat so 14kg Go Big a 10kg dietatom je veru makacka. Druha cesta do jasli sa da prejst len po schodoch, preto som zvazovala aj nieco skladacie, co sa da prehodit na plece a dieta chytit za ruku.

Existuje nejaky zazrak, ktory by toto vsetko ponal? Pripadne ako by si sa rozhodla ty, do akeho kompromisu ist? Nechat si Go Big a k tomu dokupit nieco cestovne, alebo vymenit Go Big za jeden kocik... alebo ho vymenit za 2?

Dakujem, Veronika

Ahoj,

určite sama vieš, že aby nemal problém s fakt rozbitými chodníkmi a ešte aj snehom, potrebujem väčšie kolesá a pevnejšiu konštrukciu. Preto ak chceš, resp. potrebuješ malý kočík na prenášanie, očakávaj kompromisy, najmä teda čo sa tej terénnosti týka.

Moja prvá myšlienka bola nechať si na terén Britax Go Big a doplniť ho malým cestovným kočíkom na rýchle presuny. Ale ak správne rozumiem, ty ho práve potrebuješ kvôli ceste do jaslí, ktorá je zároveň také akosi terénna, a pritom s potrebou ho aj preniesť nejakú časť.

Britax Go Big

Tak nejak rozumný mi príde Greentom Upp. Váži len málo cez 7 kg, takže si myslím, že ho, hoc aj držiac za madlo, prenesieš jednoducho. Pritom má fajn veľkosť kolies aj na mierny terén. Jasné že tereňák to nie je, ale myslím, že to dáte.

Greentom Upp Classic 2017

Baby Jogger City Mini GT2 by tiež šiel (preniesť sa dá za rúčku, za ktorú ho - jednou rukou zložíš. Je trochu ťažší, ale nie ťažký a prejde aj aký taký terén. Podobným kandidátom by bol aj ABC Design Okini.

Baby Jogger City Mini GT2

ABC Design Okini

Z tých cestovných, ak naozaj cítiš, že potrebuješ niečo ozaj malé a “cez rameno prehoditeľné”, by som riešila Cybex Eezy S+, ktorý ako jeden z mála v tejto kategórii má kolesá väčšej veľkosti.

Cybex Eezy S+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli