Ľahký kočík vhodný aj do terénu, nižšia maminka, vyšší tatino - EW Harvey2/BGB Fox?/M&P Ocarro/Oyster3/Gesslein FX4?

Zodpovedané
11. jan 2021

Ahoj Eli,

Hľadáme ten správny kočík a keďže obchody sú zatvorené a nedá sa ísť osobne pozrieť, veľmi by nám pomohli tvoje rady.

Naše kritériá:

  • ľahký, keďže výťah máme na medzi poschodí
  • ľahko skladateľný ideálne, aby zabral čo najmenej miesta (čo nie je úplná nevyhnutnosť)
  • aby zvládol aj prechádzky v teréne
  • skôr nižší s možnosťou nastavenia, keďže ja som nízka - okolo 163 cm, zatiaľ čo manžel je vysoký
  • nevieme sa rozhodnúť, či korýtkové sedenie, alebo radšej rovné

Asi najviac sa nám zatiaľ páčil Easywalker Harvey2 s all terrain kolesami. Ďalej sme zvažovali Bugaboo Fox 2 (o tom som ale čítala, že je pomerne vysoký), Mamas and Papas Occaro, Oyster 3 a Gesslein FX4 Life.

Ďakujeme za pomoc

Ahoj,

Easywalker Harvey2 a aj Gesslein FX4 Life vidím ako naj voľby z pohľadu toho, že výška nadstávb sa na konštrukcii nastavuje výškovými adaptérmi. Kočík tak prispôsobíš kočíkujúcemu (nehovoriac o nastaviteľných rukovätiach, ktoré oba kočíky majú). Oba tiež prejdú bežnejší terén, aj nerovnejší. Vyberala by som podľa dizajnovej preferencie, pretože oba považujem za super kočíky. A aj jazdne sú schopné.

Easywalker Harvey2

Harvey je možno aj ľahší, čo je výhoda, ale aj trochu väčší po zložení.

Plus Gesslein je zasa taký neopozeraný a celkovo kvalitná, odolnejšia značka.

Gesslein FX4 Life

Ostáva mi ešte spomenúť Bugaboo Fox 2 ktorý je super ľahkosťou aj kolesami fajn na horší povrch. Je o dosť neskladnejší, ale je to žiadaná značka. Preto neskôr aj v pohode predateľný. Ak na to máte, kľudne ho vezmi.Je možno vyšší než iné ich modely (hlavne tie menšie), ale určite nie je nijak šialene vysoký. Aj nižšia mamina bude ok, sama mám kamošku s týmto kočíkom, čo je skôr drobnejšia.

Bugaboo Fox 2

Tieto mi prídu ako top voľby na tvoje použitie plus s ohľadom na váhu kočíka (ktorá ti v manipulácii značne pomôže).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli