Ľahký kombinovaný kočík, byt na 2. poschodí bez výťahu, 2-kombinácia do 500 eur (aj z bazáru), 50kg mamina

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

v kočíkoch sa vôbec nevyznám, je to pre mňa španielska dedina, preto Vám ďakujem vopred za to, čo robíte a idem si k Vám po radu 🙂

Čakáme prvé bábätko, narodí sa v júli. Bývame v bytovke bez výťahu, kde je hneď pri vstupe malá kočikáreň. Avšak, keďže bicyklov a kočíkov je v bytovke viac, uprednostnila by som kočík, ktorý má ľahkú vaničku a ľahko skladateľný podvozok. Vaničku s bábätkom by som si vynášala do bytu. Viem, že vaničku využijem len niekoľko mesiacov, preto by som uvítala aj skladný športový kočík.

Zaujal ma celkom Joie Versatrax. Viete mi poradiť ešte aj niečo iné? Cena by mohla byť tak do 500€. Nevadil by mi ani používaný kočík. Čo sa týka terénu, tak hlavne do mesta, prípadne aby zvládol aj nejakú lepšiu lesnú cestu.

Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

Joie Versatrax je určite jedným z tých lepších modelov v tvojej cenovej kategórii a vyhovárať ti ho nebudem. Jasné, že za tú cenu to nebude luxus, ale funkčnosť v rámci rozumných očakávaní tam je a mínusy sú riešiteľné.

Joie Versatrax

V tomto rozpočte a ozaj drobnej maminke by som ale možno odporučila skôr niečo čo možno najľahšie. Preto si myslím, že minimálne na začiatočný rok, rok a pol, možno zvážiť aj niečo proste ešte trochu menšie (samozrejme aj o niečo menej terénne). Ja by som šla asi do Baby Design Smooth. Ako menší kočík s váhou pod 9 kg ti naozaj veľmi pomôže, aj keď samozrejme do lesa to nebude. A vanička je tam úžasne priestranná, čo je tiež plus.

Baby Design Smooth

A ešte spomeniem Espiro Only, čo je tiež nižší kočík. Plus má aj nafukovacie kolesá. Tie by si na tých lesných cestách možno aj ocenila.

Espiro Only 2020

Moon ReSea S je tiež inšpiráciou plus mínus na takéto používanie.

Moon ReSea S

Určite mysli na to, že nad terénom by mala vyhrať váha kočíka a jeho manipulovateľnosť tvojou osobou. Lebo môže byť neviem aký funkčný a terénny, ale ak to bude pre teba trápenie alebo cez neho neuvidíš, určite to nebude stáť za to.

Držím palce k dobrému vhodnému výberu - a hlavne veľa zdravíčka 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli