Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahký kombinovaný kočík do mini bytu, no do kopcovitej časti mesta

Zodpovedané
2. máj 2019

Ahoj, Eli,

v júli sa nám narodí prvé dieťa, kočík budeme určite kupovať z bazára - chcem sa ale poradiť, na aké značky a modely sa zamerať. Prioritou je, aby bol kočík čo najľahší a skladný - bývame v mini byte v dome bez výťahu s veľa schodmi. Terén, ktorý budeme potrebovať zvládnuť, je kopcovitá časť mesta, Horský park a pod. - ak bude s kočíkom možné aj behať, bude to plus, ale nie je to nevyhnutnosť. Preferujem trojkombináciu, no nebránim sa ani športovému kočíku polohovateľnému do ľahu hneď od začiatku, ak existuje vhodný a bezpečný model. Ďakujem veľmi pekne za odporúčania a zorientovanie ma v problematike 🙂

Ahoj!

Mne osobne ihneď prišiel na myseľ Casualplay LOOPi (zoženieš ho aj z bazára). Pomerne jednoduchý, no vysoko variabilný kočík, kde môžeš využívať najľahšiu mestskú variáciu s malými kolesami, alebo dokúpiť kolesá nafukovacie - Allroad, či na beh si zaobstarať trojkolesovú Running nápravu. Dáte s ním tak všetko, čo len potrebujete, a pritom je ozaj ľahký, skladný. Nie je pritom taký drahý ani nový.

Kvôli behaniu, ktoré spomínaš, by som jednoznačne zavžovala trojkolesové modely (resp ako u LOOPi, modely s možnosťou troch kolies). Len tam zasa je často potrebná stabilita a trošku vyššia váha, aby to aj ustáli - preto spomeniem aj ťažší Jané Trider. Za zmienku stoja aj kočíky značky TFK, najmä novšie modely s prívlastkom Lite či Trail - tie však asi na bazári veľmi nezoženieš.

Z ľahkých, beh až tak nezohľadňujúcich modelov by som zvážila Valco Snap Ultra s nafukovacími Sport kolesami, kľudne aj s vaničkou (či bez - ale teda vtedy skôr s hniezdom).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.