Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahký, odpružený (kombinovaný) kočík - denné vynášanie na tretie poschodie

Zodpovedané
21. jan 2021

Potrebovala by som poradit lahky odpruzeny kocik vzhladom k tomu, ze byvame v bytovke bez vytahu na tretom poschodi - kocik bude treba skladat a nosit.

Dakujem.

Ahoj!

Ak hovoríme o kočíku pre novorodenca, chápem, že vynášať denne (opakovane) kočík na tretie bude obtiažne, a tak potrebuješ niečo ozaj menšie a skladné. Problém ale vidím s tým odpružením - v drvovej väčšine platí, čím odpruženejší, lepšie aj na nerovnostiach ovládateľný kočík bude, tým skôr to budeš cítiť na jeho veľkosti a váhe.

Jasné, že sú výnimky, ale ber to s rezervou - napríklad také ozaj malé mestské modely ako Cybex Mios či Easywalker Charley ( recenzia kočíka Easywealker Charley tu) sú za mňa, na ich váhu a veľkosť, ozaj super odpružené a s peknými jazdnými vlastnosťami. Odradiť by ťa mohli nenšie kolesá, ale ak nejdeš jazdiť polia, ale skôr len mesto, nie je to pravdupovediac nejaký problém. Ja som s Charley-m zvládla aj skutočný les, aj keď jasné, že na najhorších úsekoch sme ho ťahali za sebou. Bolo to úplne v pohode, je to pevný kočík, čo je jeho ozaj silná stránka.

Jeho väčší brat Easywalker Harvey2 tiež nie je ťažký (pod 11 kg), ale to už je väčší aj menej skladný kočík, a nosenie každý deň - no, zvládnuť sa dá, len teda nebude to až také super, ako s kočíkom ľahkým ako tie predchádzajúce zmienené.

Na váhu zameraný by bol aj výber niečoho ako Valco Snap Ultra Trend, čo je super z pohľadu toho vynášania, ale čo sa týka odpruženia (nie je tam) či pevnosti na terén (nič moc), tam to bude kompromisné.

A ešte spomeniem jedno low-costové riešenie - BabyDesign Smooth. Baby Design vyrába skôr jednoduchšie a lacnejšie kočíky, ale ako riešenie tvojho problému na napr. taký rok a pol by bol fajn. Nie je drahý, je ľahučký (pod 9 kg - ale teda, je to aj nižší kočík), má ozaj veľkú, priestrannú vaničku, a vynášanie myslím si nebude problém… A akonáhle budeš môcť/chcieť, kočík vymeníš za niečo neotočné, čo na vynášanie, ako aj z dlhodobého hľadiska, vystačí až do konca kočíkovania.

Posledným, čo navrhnem, by potom bol nejaký kočík s vložnou vaničkou. Toto je fajn riešenie pre mamičky nútené vynášať z toho dôvodu, že najprv vynesieš len tašku s bábätkom, kočík ostane, a keď je doeťatko bezpečne uložené doma, vynesie sa kočík. Bez dieťatka je to aj bezpečnejšie, a teda aj si menej dávaš pozor, či je kočík rovno a či a ako sa zmestí… Gesslein FX4 Classic mi príde ako naj voľba kvalitatívne, jazdne aj váhovo, ale ak by si šla do čo najnižšej ceny a kompromisom by bolo ok mať aj trochu ťažší kočík, tento set Concord Wanderer https://www.kiido.sk/B-40728-WC5-00126253/ je ozaj cenovo pekný a na to začiatočné obdobie môže byť fajn nápadom, ak by odpruženie predsa len bolo prioritnejšie…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.