Ľahký, smart mestský kombinovaný kočík vhodný aj do zimy, do 900 eur

Zodpovedané
26. júl 2019

Ahoj Eli!

Chcela by som ťa poprosiť o radu. V septembri čakáme chlapčeka. Bývame v meste v bytovke na 2. poschodí bez výťahu. K dispozícii máme garáž, takže plánujeme nechávať konštrukciu v garáži a bábo vynášať hore vo vaničke. Preto musí byť vanička ľahká a konštrukcia skladná (ideálne na postavenie, ale pri najhoršom nemusí). Moje obavy sú, že vo februári už malého do tých mini ľahkých vaničiek vo fusaku nevpracem a trochu sa obávam aj o sneh a zimu.

Do kočíka som ochotná investovať (700 - 900eur), pretože bude mojou každodennou potrebou, ale zase nechcem v marci zistiť, že športová časť je o ničom a potrebujem úplne nový kočík. Čakáme naše prvé a so štúdiom kočíkov som začala pred týždňom, je to fakt hrozná veda! Zatiaľ som vybrala Easywalker Harvey 2, ale bojím sa, že vanička je malá. A potom Bumbleride, ale ten zas nie je taký spratný a ľahký. Vopred vďaka za radu!

Ahoj,

čo sa týka Easywalker Harvey2, je to určite dobrý kočík. Funkčný, ľahký, ale teda máš pravdu v tom, že vaničková (a ani športová) časť nie sú extrémne priestranné. Nie sú však ani malé, a naozaj si myslím, že vo vaničke dlhej 75 cm vydržíte. Mne skôr vadia striešky, ktoré by som predĺžila (ale dá sa pomôcť clonou).

Easywalker Harvey2

ABC Design Salsa 4 je podľa mňa tiež veľmi vhodnou relatívne ľahkou (do 12 kg) a praktickou voľbou, aj čo sa týka ozaj priestrannej vaničky a funkčnej športovej časti - obe s XXL strieškami. Plus ten veľký nákupný košík a odpruženie, ktoré naozaj cítiť - mierne hojdať.

ABC Design Salsa 4

Jané Kendo s vaničkou Micro by podľa mňa bola ok voľba. Vanička je priemernej veľkosti, ale myslím si, že do pol roka, sedem mesiacov ju určite využijete - najmä, ak aj kúpite funkčný, a nie zbytočne nafúknutý fusak (niečo ako Lodger).

Jané Kendo

Ešte by som zvážila aj napríklad Cybex Balios S - vanička je dlhá, aj keď nie z najširších - do 6-7+ mesiacov sa isto vojdete.

Cybex Balios S

A Bumbleride (ktorý, neotočný Indie? - lebo Era vyjde až o pár mes.). Podľa toho, čo píšeš, mi to pre tvoje potreby príde ako priveľký kočík. Ale je pravda, že ak to na začiatku zvládnete aj s neotočným sedadlom, máte vystarané v podstate do konca kočíkovacieho obdobia - teda, ak nevadí väčšia veľkosť po zložení.

Bumbleride Indie

Bumbleride Era

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli