Ľahký športový kočík pre 1,5r. dcérku, čo v ňom aj pospí. Mutsy Nexo, Greentom Upp?

Zodpovedané
16. jún 2020

Ahoj Eli,

chcela by som Ťa poprosiť o Tvoju radu, názor. Dcérka má 1,5 roka a chcela by som spratný, ľahký športový kočík, ktorý sa dá ľahko zložiť/rozložiť, keďže sa veľa presúvame s autom. No v kočíku si ľúbi aj pospať, takže aby spĺňal aj toto.

Máme Cybex Balios S a nevyhovuje nám skladanie a dosť veľa miesta zaberie aj v kufri. Takže zvažujem Greentom, alebo Mutsy Nexo, len neviem výhody /nevýhody týchto dvoch kočíkov. A aby nám vydržal do konca kocikoveho obdobia.

Ďakujem krásne.

Ahoj,

tu by som v prvom rade vypichla mínus každého kočíka - lepšie sa tak rozhoduje.

U Mutsy Nexo by to v prvom rade bol trochu užší sedák. Nie je to vyslovene zle a verím, že (hlavne dievčatku) kočík v pohode vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Ale je dobré to vedieť dopredu, že čakať 10 cm miesta na všetky strany v tomto prípade fungovať nebude.

Druhou by boli kolieska, kde na pene časom vcelku vidno opotrebenie. A strieška je dobrej, aj keď nie ultra veľkej veľkosti. Takže možno v lete použiješ clonu.
Mimo toho, jazdne super príjemný model a k tomu ľahký a vcelku pekne skladný. Maminy ho majú veľmi radi a hodnotia ho pozitívne.

Mutsy Nexo

Greentom Upp je štýlovka s kopou priestoru, ale problémom tu je, ak ti dieťatko v kočíku spinkáva, že nejde do úplného ľahu (to by bolo ok), ale ani sa mi nepolohujú nožičky. Dieťatko čo spí a nôžky visia nie je tak úplne pohodlne v sedáku, takže buď si polohovanie dáš dorobiť, alebo s tou polohou budeš proste rátať. Ani strieška nie je najväčšia, ale to majú s Nexo podobné.

Greentom Upp Classic 2017

Na spanie by som každopádne ja skôr brala Nexo. Je to naozaj taký milý pohodlný kočík, takže mi príde vhodnejší. Mimo neho mi príde vhodný aj kočík ako Oyster Zero, čo je funkčne podobný, ale priestrannejší a s väčšou strieškou.

Babystyle Oyster Zero

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli