Ľahký, spratný a dobre ovládateľný kombinovaný kočík do 500 eur, môže byť aj bazárový. Joolz, ABC Design..?

Zodpovedané
20. nov 2020

Dobrý deň,

nakoľko som prvorodicka a mám už docela hlavu ako balón z informácií od mamičiek. Chcem sa opýtať na kočík (2,3 kombinacia), ktorý by mal byť predovšetkým ľahký - nemáme vyťah, dobre ovládateľný a spratný, nakoľko som zvyknutá vybehnúť von sama aj autom, a nechcem byť odkázaná na muža. Prevažne kočík do mesta a bežné cesty. Rozpočet okolo 400-500e predpokladam bazarové niečo ako Joolz, ABC Design. Alebo čo by bolo ešte vhodné?

Ďakujem krásne. Silvia

Ahoj,

ak nemáte výťah a kočík teda budeš vynášať, poradím naozaj ísť do čo najmenšieho a najľahšieho kombi kočíka, aký sa dá.
Od ABC Design - ak myslíš Salsa to asi nebude ono. Je to síce na typ ľahší kočík, ale teda vyslovene menší a ľahší nie je, teda nie na nosenie po schodoch.

ABC Design Salsa 4

Ak bazárový Joolz, tak jedine HUB. Všetky ostatné sú veľké a veľmi ťažké na typ. A absolútne nevhodné na takéto používanie. To by bol ozaj fajn kočík aj jazdne, takže ti ho môžem odporučiť.

Joolz Hub+

Okrem toho spomeniem aj napr. Baby Design Smooth. Je to ozaj ľahučký (pod 9 kg) kombi kočík s nízkou cenovkou. Je to aj lacnejší poľský typ - za mňa však ideálny najmä na začiatok, príde mi super s tým, že ho potom vystriedaš za niečo neotočné okolo roka a pol, dvoch.

Ďalej odporúčam Jané Kendo, príp. Cybex Balios S. Ak teda neplánuješ ťažké terény - dá sa zohnať v ozaj dostupnej cene.

Jané Kendo

Cybex Balios S

No a nakoniec spomeniem aj Greentom - super možnosť pre mestskú mamičku a s peknou váhou, plus veľmi všestranne konfigurovateľný. Skús popozerať aj bazár.

Greentom Upp Classic 2017

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli