Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahší, skladnejší ekvivalent ku kombinovaným kočíkom Anex e/type alebo Anex m/type

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj,

vedela by si mi prosim poradit kocik (kombinaciu) podobny dizajnovo kocikom anex e- a m-type? Len nieco mozno trochu lahsie a po zlozeni skladnejsie. Vyhovuje mi na nich okrem dizajnu aj dlzka sportovej casti (95 cm), velkost hlbokej vanicky je tiez ok, kolesa preferujem nie nafukovacie, ale kocik odpruzeny na mierne nerovnosti (mestske rozbite chodniky), nie korytkovy a s otocnym sedadlom. Vacsi kosik pod kocikom je vyhodou, ale nie nevyhnutnostou.

Dakujem.

Ahoj!

K týmto väčším, full-size modelom od Anex-u by som rada povedala, že úplne alternatívu nedokážeš nájsť. Myslím tým - je taký väčší, hojdavý, s okrúhlou plastouvou (potiahnutou) hlbokou vaničkou… To zaberie miesto, a jeho veľkosť je taká aká je práve preto.

Dala by som si pozor na to sedadlo, teda jeho vnímanie - áno, má peknú dĺžku ložnej plochy, ALE strieška je hneď nad sedákom plus opierka nôh nie je práve najlepšie riešená, a tak, aj keď môžu pôsobiť ako priestranné, tieto sedacie časti zasa až také priestranné nie sú. Nie je to zlé,a mohlo by to byť aj horšie, ja len, aby si potom nebola sklamaná.

Alk sa ti ozaj páčia tieto kočíky, možno je dobré si nejaký z nich vybrať. Kľudne hoc aj bazárový… ak zaplatíš menej, nebude ti ľúto, že ho napr. využiješ rok, rok a pol, a medzitým doplnííš niečím menším na presuny a neskôr na dokočíkovanie už staršieho dieťatka. Ak si vyberieš neotočný model s možnosťou nasadenia autosedačky… niečo ako Oyster Zero alebo už podľa (tvojich) požadaviek… Mala by si splnené skoro všetko.

Každopádne, veľmi podobný kočík s rovnakými dobrými vlastnosťami, ale teda s inými určujúcimi vlastnosťami - hlavne teda váhou a skladnosťou - je skoro nemožné. Keď tak potom sa zameraj na nízku váhu a skladnosť, ale rátaj s menej odpružením, menšou veľkosťou celkovo, a teda aj sedák nebude najväčší. Väčšia, robustnejšia sedacia nadstavba sa titiž zasa rovná horšia skladnosť, vyššia váha… veď vieme. Ja by som preto ešte na začiatok, ak by skladnosť a vcelku priestranné nadstavby (hlavne vanička + chrbtová opierka sedenia) - za mňa Baby Design Smooth ako malá skladná alternatíva ide. Ale nie je to tak oblý, ani koženkový model, ako sú Anex-y.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.