Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Má Britax B-Motion Plus nevhodné sedenie?

Zodpovedané
30. jan 2019

Ahoj Eli.

Mame novucky Britax B-Motion plus a moju radost z neho rychlo vystriedalo sklamanie. Kocik sa neda dat uplne do sedu a dieta je v nom stale v polosede/pololahu. Je toto vobec vhodne sedenie?

Navyse je, podla mojho nazoru, velmi zle odpruzeny. Predtym sme mali Roan Bass Soft a to bola jazda na makuckom oblaciku oproti tomuto kociku. Velmi to s malym hrkoce aj na trochu hrbolatych chodnikoch ci dlazbe... Co vravis na odpruzenie oproti inym sportovym kocikom?

Tieto kociky su velmi vychvalene a su na ne same pozitivne recenzie. Preto ma to dost sokovalo...

Dakujem

Ahoj!

Máš pravdu - Britax B-Motion Plus je ozaj dosť pozitívne hodnotený, obľúbený kočík. Hodnotenie je zväčša pozitívne práve u ľudí, ktorí sa u neho našli a s negatívami vedia žiť. Okrem toho, šikmý sed a zopár ďalších nevýhod tohto kočíka (ale v podstate úplne každého , pretože 100% dokonalý kočík prakticky neexistuje) sa dá vyriešiť k spokojnosti maminky a dieťatka.

Začnem so šikmým sedom - to je klasická vlastnosť kočíkov rady B-Motion a B-Agile. Mamičky a deti si buď zvyknú, alebo sa to dá riešiť došitím (alebo svojpomocným) popruhom na sed kolmý. Ten v praxi len zapneš pod opierkou, ktorá potom drží vyššie, ako jej posúvanie pásov dovolí. Pripájam aj obrázok, ktorý by to mal vysvetliť jasnejšie. Inou možnosťou je, že pásy niektoré mamičky mierne vypárajú (tú spojnú časť) a ide posunúť ešte o čosi vyššie.

Či je vhodné - no škodlivé nie je. Záleží dosť od dieťaťa - ak mu to vadí, obvykle sa predkloní a neopiera sa, alebo inak (najčastejšie nahlas). Ale vyslovene negatívny impakt na chrbticu alebo inú časť pohybového ústrojenstva konkrétne zošikmené sedadlo mať nebude.

Čo sa odpruženia týka, tieto vpred smerujúce, rýchlo skladné športiaky určite nebudú mať rovnaký systém pruženia ako full-size kombinácie. B-Motion by však nejaké to pruženie mal mať, aj keď je pravda, že je skôr z tých tvrdších. Je však možné, že časom povolí.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.