Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamas and Papas Armadillo Flip XT resp. aký pre osemnásťmesačného, do 700e, a aby nenatriasal

Zodpovedané
2. jan 2020

Ahoj Eli,

hľadám športový kočík pre 18mesačného syna. Chodíme každý deň na prechádzku, využívame kočík nonstop (chodíme popri hlavnej ceste). Čiže chodníky sú náš každodenný boj. Nechcem, aby to so synom toľko natriasalo.

Hľadám otočný kočík (aby sa zmestil aj s fusakom), väčší nákupný košík, aby sa v ňom dalo sa v ňom občasne aj pospať - polohovateľný, polohovateľná rúčka a väčšia strieška, štvorkolesový.

Celkom sa mi páči Mamas&Papas Armadillo Flip XT - spĺňa skoro všetko, len mám obavu z tých koliesok - či nebudú hrkať a či nebudú mať napichané kamienky. Kočík chcem využívať do cca 3 rokov, na dovolenky aj dlhšie. Syn sa rád vozí v kočíku, a časom by som dokupila len vaničku a vajco (plánujeme druhé bábätko). Ideálne do 700€. Kočík si viem zohnať aj zo zahraničia (keďže tento model je u nás ťažko dostupný).

Ďakujem za radu.

Ahoj!

Mamas&Papas Armadillo Flip XT je krásny, priestranný a skladný model, ktorý ja osobne môžem. Problémom tu sú dve veci, ktoré ti ho ale tým pádom vylúčia. Prvou sú tie kolesá. Je to mestský, tvrdší kočík, budú tvrdé na nerovných povrchoch a naberú aj nejaké kamienky (nič extrémne, ale bude to tak). Druhou je ťažisko, ktoré ti nemusí vyhovieť - pri dvíhaní na obrubníky najmä. Je preto dobré ho najprv vidieť, poskúšať osobne - ale nie je veľmi na predajniach k videniu, keď tak v UK.

Mamas&Papas Armadillo Flip

Mamas&Papas Armadillo Flip je vyššia verzia základného modelu Armadillo. Najväčším rozdielom, ako názov napovedá, je otočné sedadlo. V kategórii otočných kočíkov je to jedno z najpriestrannejších sedadiel na trhu. Sedák môžeš plne polohovať, nenájdeš však u neho detské madlo. Ak budeš potrebovať dieťa ochrániť pred slnkom či dažďom, oceníš jeho obrovskú striešku. Kočík dokážeš zložiť jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje. Výška rúčky je vhodnejšia pre nižšie postavy. Ku Flipu môžeš okrem autosedačky pripojiť aj hlbokú vaničku, čím vytvoríš plnohodnotnú kombináciu od narodenia.

Ja osobne by som sa obzrela buď po Baby Jogger City Premier, čo je super priestranné, ale korýtko - tak ak taký kočík nepreferuješ, rozumiem. Alebo potom po Emmaljunga NXT60 F, čo je aj na nerovnosti, aj priestranný model.

Pri 18 mesačnom by však stálo za to popremýšľať aj o neotočnom kočíku, kde by priestoru bolo podstatne viac a aj cena a váha by boli nižšie.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Premier je nástupcom modelu City Versa. Vznikol skĺbením najlepších vlastností Versy a populárneho City Selectu. City Premier je luxusný športový kočík s otočným korýtkovým sedadlom. Ložná plocha sedáku je jednou z najdlhších na trhu. Nožnú opierku môžeš pre väčšie dieťa dokonca predĺžiť. Väčšie kolesá sú plne odpružené a zvládnu aj zhoršené podmienky. City Premier vyniká jednoduchým systémom skladania, ktorý zvládneš aj jednou rukou. Po poskladaní je na full-size kočík prekvapivo kompaktný. Pomocou adaptérov k nemu dokážeš pripojiť autosedačku či hlbokú vaničku. Na výber je užšia skladacia vanička Compact, či pevný Deluxe model. Všetku výbavu vrátane detského madla je nutné ku kočíku dokúpiť osobitne.


Emmaljunga NXT60 F

Emmaljunga NXT60 F je menším bratom modelu NXT90 F. Je to praktický športový či voliteľne kombinovateľný kočík s rovnakými nadstavbami ako jeho vyšší model, no s o niečo menšími, mestskejšími kolesami. Rovnaký kočík s korýtkovým ergonomickým sedadlom nájdeš pod názvom NXT60. Vďaka šírke 58 centimetrov zvládne i užšie uličky napríklad v obchodoch, stabilná konštrukcia s odpružením a kvalitnými kolesami pritom prejde aj ťažší terén.

Pri kúpe kočíka si vyberáš okrem farebného prevedenia aj typ konštrukcie, ktorá sa okrem farby líši najmä typom kolies. Competition je najmestskejšia variácia v elegantnej čiernej (vrátane koženkového madla) vybavená užšími, bezúdržbovými gumovými kolesami. Lounge je chrómová strieborná konštrukcia s čiernou koženkou a robustnými terénnymi nafukovacími kolesami s bielym detailom. Outdoor je čierna konštrukcia s využitím kontrastne hnedej koženky a terénnych nafukovacích kolies s výrazným dezénom. Rúčku každej z nich si môžeš prispôsobiť otáčaním aj teleskopicky, takže si tú správnu výšku nájde skutočne každý.

Plne otočné sedadlo môžeš sklopiť v troch polohách až do úplného, rovného ľahu. Individuálne sa dá prispôsobiť aj opierka nôh. Pre využívanie od narodenia si ku koočíku môžeš zaobstarať hlbokú vaničku alebo adaptéry pre autosedačku. Vanička je dostatočne priestranná a dobre odvetrávaná, ponúka tiež možnosť napolohovať opierku pod chrbátikom. Namiesto klasickej vaničky je dostupná tiež vložná vanička, ktorú jednoducho zaistíš o sedák. Ku kočíku je v ponuke množstvo ďalšieho doplnkového príslušenstva.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.