Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamas&Papas Ocarro vs Oyster 3 od Babystyle, ktorý vybrať?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý deň,

zaujímali by ma Vaše názory na kočiare Ocarro od Mamas&Papas a Oyster 3 (Babystyle). Konkrétne v čom sa líšia, ktorý je vhodnejší do ľahšieho terénu, kvalita spracovania, jazdné vlastnosti a pod.? Neviem sa totiž medzi nimi rozhodnúť.

Ďakujem 🙂

Ahoj!

Oyster 3 a Mamas&Papas Ocarro sú veľmi porovnateľné a dokonca aj štýlovo relatívne podobné športové či kombinované kočíky britskej produkcie. Oba sú krásne a luxusne pôsobiace, pričom prvý a asi taký najciteľnejší rozdiel je ich veľkosť resp. výška. Ocarro je, tak ako celkovo kočíky značky Mamas&Papas, trochu nižší, a preto o málo vhodnejší pre nižšie postavy. Preto rovno skonštatujem, že ak ste skôr menší rodičia, vybrala by som ten, a pri ozaj vysokých zasa skôr, kvôli výške rúčky a celkovému pôsobeniu, šla do Oysteru. Pri strednej výške rodičov je to otázne, a tam odporúčam vtedy skôr jednotlivé modely skúsiť naživo, nech vieš, čo práve tebe skôr sedí.

Čo sa terénu týka, ani jeden podľa mňa nie je vyslovene ‘tereňák’. Kolesá oboch, aj keď väčšie, sú prevažne mestské, ale zvládnu aj nerovnosti. Ocarro je však v tomto ohľade o málinko tvrdší, a aj menší, zatiaľ čo Oyster prejde aj terén relatívne bez problémov, ale zasa je trochu počuť spoje rukoväte. Jazdné vlastnosti oboch sú podľa mňa porovnateľné, ale možno trochu viac oceňujem mäkkosť a tým pádom trochu väčšiu pohodlnosť Oysteru, rovnako ako aj výškovo nastaviteľnú striešku. U Ocarra ma zasa viac oslovuje strieška a celková “pevnosť” konštrukcie - je však kvôli tomu, prekvapivo k veľkosti, o čosi ťažší.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.