Mamas&papas Urbo 2 vs. Joolz Hub. Aký ľahko skladateľný kočík do malého kufru auta?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý,

potrebujem poradiť, rozhodujem sa medzi Mamas&Papas Urbo 2 alebo Joolz Hub. Potrebujem aby bol kočík ľahko skladateľný a nezaberie veľa miesta, nakoľko mám malý kufor v aute a bývame na dedine. Takže často budem kočík skladať a vyberať z auta. Z môjho výberu vyhrali tieto 2. Hub som videla na živo, mala som možnosť si ho vyskúšať a celkom ma oslovil. Urbo nemám možnosť vidiet, tak je ťažko rozhodnúť sa.

Ďakujem

Ahoj,

oba sú to kočíky krásne, funkčné, výborne ovládateľné. Ani pri jednom nespravíš zásadnú chybu, takže ak ťa k niektorému ťahá - kľudne choď do toho. Ja skúsim vypichnúť dôležité pozitíva a potom ich negatíva, pretože pozitíva sú zrejmé.

Joolz Hub je jednoznačne spratnejší - skladá sa jednoduchšie a aj na menší rozmer. Má tiež hrubšiu vrstvu na kolesách, takže vydržia pekné dlhšie. Aj odpruženie je citeľnejšie. Nevýhodou maminy nazývajú striešku, ktorá je tenšia a v ľahu by mohla byť dlhšia - ale, pravdupovediac, ja tu problém nevidím, podľa mňa postačí (proti zime máš predsa čiapku a fusak) a jej veľkosť zopdpovedá typu kočíka, dokonca by som ju nazvala nadpriemernou (a ak treba, vždy sú tu clony).

Joolz Hub

Mamas&Papas Urbo 2 je za mňa elegantnejší, tiež taký pevnejší, na pocit kvalitný kočík. Okrem dizajnu, ktorý zbožňujem, má fantastické ťažisko = super ovládateľnosť, veľmi pohodlný sedák, super a odolné poťahové materiály. Nevýhodou sú kolesá, čo sa zjazdia (stále jazda dobre, len vyzerajú po čase opotrebovane), slabo citeľné odpruženie, a tiež rozmerovo menšia vanička. A ešte jedna vec, čo u teba zaváži - je to kočík po zložení väčší (ako Hub).

Mamas&Papas Urbo 2

Preto mi pre tvoje potreby príde Hub ako lepšia voľba. A ak si ho aj skúšala a bola si spokojná, tak si asi vybavená. Ale ako som na začiatku povedala, platí - môžeš vybrať ktorýkoľvek a myslím, že budeš spokojná.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli