Maxi Cosi Lila XP - názor? Hľadáme kombinovaný kočík do terénu, nekorýtkový, do 1000 eur

Zodpovedané
20. máj 2020

Ahoj Eli,

aký máš názor na novinku od Maxi Cosi Lila XP? Chceme kočík do terénu, niečo do 1000€ a nekorýtko. Toto je úplná novinka a preto nie sú ešte nejaké recenzie, no nechceme urobiť chybu pri takejto investícii.

Vďaka 🙂

Ahoj,

Maxi-Cosi Lila XP je novinka bez nejakých reálnych recenzií. A pomerne drahá, sranda, ja by som odhadla cenu nižšie.

Maxi-Cosi Lila XP

Maxi-Cosi tak celkovo robí produkty kvalitné, plusmi sú najmä to ultimátne polstrovanie, komfort pre bábo. Ich spoločným negatívom by bolo, že sú celkove ozaj veľké a ťažké a nie každému na šoférovanie pohodlné (čo sa ukazuje najmä v protismernej konfigurácii). Aj tento kočík je podľa mňa dosť, a to najmä po zložení. Každopádne by som ho zhrnula ako kočík pre vyšších rodičov, pohodlný pre bábo. Ovládateľnosť je však otázna, keď odpruženie, aj keď vyzerá že je, nebude až také mäkké (Maxi-Cosi nemávajú hojdanie) a celkovú kvalitu ukáže až čas.

No v tej cene a teda zdaní, že chcete niečo terénne - a nevadí až tak vyššia váha či horšia skladnosť, ktoré sú bežne daňou za terénny výkon, by som ja osobne riešila radšej Britax Go Big alebo Emmaljunga NXT90 F. Za mňa vo vyššej cenovej hladine top na nerovnosti.

Britax Go Big2

Emmaljunga NXT90 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli