Moderný kombinovaný kočík pre jesenné dieťa z dobrých materiálov a aj do snehu

Zodpovedané
23. mar 2020

Ahoj,

nakoľko je momentálna situácia aká je, čítam na stránkach predajcov kočíkov, že by si bolo dobre uz kočík kúpiť aj 4 mesiace vopred. Nechcela som to tak skoro riešiť, ale tak teda asi malý prieskum nebude zlý, aby som bola pripravená. Predpokladaný termín mám prvý septembrový týždeň, a preto by som chcela vybrať kočík vhodný hlavne do zimného obdobia.

Samozrejme by som chcela aspon dvojkombináciu, vajíčko budeme kupovať osobitne (zatiaľ sa mi pozdáva Maxi-Cosi alebo Britax Römer). Čo sa týka kočíka, chcela by som určite, aby bol aj pekný, moderný, vhodný do snehu alebo teda trošku ťažšieho terénu, aby som ho zvládla bez problémov zložit do auta sama. Kufor auta je dostatočne veľký. Určite by som prijala materiály, ktoré su ľahko udržiavateľné (nepremoknú, daju sa ľahko vyprať alebo vyčistiť). Čo sa týka športovej časti, myslím si že ju začnem využívať budúce leto - takže niečo také, aby som vedela športovú čast využiť v zime s fusakom, keď bude mať dieťa cca 15 mesiacov.

Cenovo by som chcela kočík do cca 800€.

Zatiaľ som si pozrela tiero značky a modely:
Anex Cross / e/type
Junama Onyx alebo Diamond S-line
Joolz Geo2 mono
SHOM Roberto Verino
Easywalker Harvey2

Ďakujem

Ahoj,

ja by som sa v prvom rade až tak nestresovala. Áno, treba rozmýšľať aký kočík, kedy kúpiť, prečo a na aké používanie. Ale verím, že kočíky budú dostupné aj neskôr a vyberieš si určite aj o pár mesiacov (z aktuálnej ponuky).

Pre septembrové dieťatko, teda to, čo bude práve v zime s fusakom ešte drobné, je super, že sa nemusíš až tak stresovať s vaničkou. Zmestí sa prakticky do každej, drobček krpatý. Sneh a terén = väčšie kolesá, ideálne aj trochu odpruženia, takže to by som brala ako prioritu. Športiak s fusakom v 15 mesiacoch tiež využiješ asi každý, takže tam by som sa tiež až tak nestresovala. Určite je ale dobré, aby športová časť bola priestranná a pohodlné pre bábo.

Z tvojich by som ja osobne zvažovala Easywalker Harvey2 s All-terrain kolesami - kvalitný kočík s peknými funkciami, aj keď teda nerátaj s úplne najväčším sedákom.

Easywalker Harvey2

Určite stojí za zmienku aj nekorýtkový, dizajnovo špecifický Easywalker Mosey+.

Easywalker Mosey+

Ďalej by som odporučila Britax Smile III, Teutonia Trio (podarený a aj do terénu vhodný model), Jané Kawai, prípadne priestranný a odpružený ABC Design Salsa 4.

Britax Smile III

Teutonia Trio

Jané Kawai

ABC Design Salsa 4

Pekný, moderný a v USA mimoriadne obľúbený je aj napríklad Nuna Mixx.

Nuna Mixx

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli