Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Moon Nuova 2017 vs. Stokke Crusi, ktorý kombinovaný kočík vybrať na dedinu (z druhej ruky)?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobry den.

Rozhodujem sa medzi tymito dvomi kocikmi. Obe su dvojkombinacie z druhej ruky. Momentalne mam Riko Brano Ecco a rozpadava sa zajazdy, vrzga uz asi vsade - tak dúfam, ze som vybrala aspon trochu lepsiu kvalitu. Nevyznam sa do toho az tak 🙂 Byvame na dedine, chodníky rozbite 😀 Moon ma akurat ocaril vzhladom, ale radsej uprednostním to, ci vydrzi aj druhe dieta v buducnosti 🙂

Dakujem vam za odpoved

Ahoj,

Moon Nuova je podľa mňa oproti ďalším ročníkom (2018, 2019) už trochu zastaralý a tiež rátaj s tým, že pomerne ťažký a neskladný.

Moon Nuova

Moon Nuova z rady City je dvojkombinácia s robustnejšou konštrukciou s prednými menšími penovými a veľkými zadnými gumovými kolesami. Verzie z roku 2017 a skoršie sa odlišujú kolesami s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou a hlbokou vaničkou bez možnosti predĺženia striešky vetracou časťou.

Športové sedadlo sa dá otáčať a polohovať až do ľahu vrátane opierky nôh. Špecifikom polohovania chrbtovej opierky je zdvojený - pákový i pásový - mechanizmus. V slnečnom počasí oceníš obrovskú predĺžiteľnú striešku s uzatvárateľnou vetracou časťou kryjúcu väčšinu sedáku. Pre využitie od narodenia je v kombinácii klasická hlboká vanička, ktorú v prípade nepoužívania môžeš zložiť. Pre vytvorenie cestovného systému môžeš kočík doplniť dokúpiteľnou autosedačkou, adaptéry sú v základnej výbave kočíka.

Nuova vyšiel aj v špeciálnych edíciách: Nuova Sport v tmavých farbách s červenými dynamickými detailmi, Nuova Style s krémovou strieškou a hnedou koženkou a Nuova Wood v tmavých farbách s hnedými prvkami inšpirovanými drevom.

Stokke Crusi je malý kočík, ale za mňa oproti nemu úplne iný (vyšší) level. Ak nie je v zlom stave, nie je podľa mňa o čom - Stokke je tu isto víťaz, kvalitatívne i výkonnostne. Treba rátať s tým, že je to korýtko (sedenie je L-kového tvaru) - ale je to veľmi pohodlný sedák. A aj priestrannejší, čo sa neskôr, väčších detí týka. Sedadlo Moon-u je klasické, ale aj o čosi menšie.

Stokke Crusi

Stokke Crusi je všestranný high-endový športový kočík či jeho kombinácia. Robustnejšia konštrukcia s väčšími penovými kolesami je primárne určená na mestský terén, zvládne však aj mierne zhoršené podmienky. Jej výhodou je aj dobre prístupný priestranný nákupný košík.

Korýtkové sedadlo je umiestnené vysoko, takže má dieťatko dobrý výhľad, ale je tiež bližšie k rodičovi. Môžeš ho otočiť i polohovať do troch polôh (sed, oddychová poloha, ľah) v protismere a dvoch (sed, oddychová poloha) v smere jazdy. V polohe v sede je sedadlo takmer kolmé. Pultík na nohy nie je možné zdvihnúť, prispôsobiť sa však dá jeho dĺžka. Samotný sedák je vhodný od približne šiestich mesiacov, s voliteľnou novorodeneckou vložkou ho však možno využívať už od narodenia. Pre najmenšie deti je v ponuke tiež hlboká vanička či autosedačka, ktorých dokúpením k samostatnému podvozku alebo športovému kočíku dokážeš z Crusi vyskladať ľubovoľnú kombináciu. Crusi sa dá prispôsobiť aj setmi poťahov, letných Summer kitov so slnečnou clonou, zateplených Winter kitov kombinovaných s kožušinkou a rôznych dalších doplnkov.

Pomocou špeciálnych adaptérov a sedadla sediaceho aj na podvozok
Stokke Scoot sa dá z Crusi vytvoriť tandemový kočík pre vekovo blízkych súrodencov. Druhé sedadlo však v tomto prípade nemožno polohovať, na podvozku bude v naklonenom skoro ľahu. Obe sedadlá musia byť v súrodeneckom móde nasadené v protismere. Horné sedadlo je potrebné napolohovať pred nasadením prídavného sedáku, po jeho nasadení totiž nie je možné polohovať ani jedno.

Crusi sa prestal vyrábať koncom roka 2016. Nahradil ho už existujúci model Stokke Trailz vo verzii Classic s penovými kolesami. Keďže vanička, sedadlo aj adaptéry na Crusi sú rovnaké ako na Trailz, nie je to veľká zmena - rozdielom je najmä nemožnosť pripojenia súrodeneckého sedadla.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.